گوگل به افراد ناتوان جسمی یاری می نماید

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، گوگل میخواهد 100 هزار عدد از دستگاه های هوشمند خانگی خود را به افراد مبتلا به فلج کامل اهدا کند.

گوگل به افراد ناتوان جسمی یاری می نماید

این غول فناوری اعلام نموده که در نظر دارد دستگاه های اسپیکر هوشمند کوچک خود را به افرادی ارسال کند که ناتوانی های فیزیکی دارند.

این اقدام در کوشش برای بهبود زندگی این افراد در خانه شان انجام شده است.

گاریسون رد(Garrison Redd) سفیر بنیاد کریستوفر و دانا ریو(Christopher & Dana Reeve) که خود 20 سال است قادر به راه رفتن نیست، اظهار کرد که این دستگاه ها می توانند در زندگی افرادی که حرکت آنها تنها وابسته به ویلچر است، تغییر بزرگی ایجاد کند.

وی در یک پست وبلاگی برای گوگل نوشت: زمانی که شما فلج کامل هستید، خانه شما از یک مکان آرامش بخش و امن به مکانی تبدیل می گردد که یادآور ناتوانی شماست.

کلیدهای لامپ منازل و ترموستات ها عموما در ارتفاعی نصب می شوند که امکان لمس آن ها برای افراد ناتوان جسمی مشکل است.

گاریسون رد ادامه داد، اگر تلفن من از دستم به زمین بیفتد، قادر نخوام بود دوستان و اقوام خود را از حالم مطلع سازم.

ممکن است انجام این کارها ساده به نظر برسد ولی برای افراد مبتلا به فلج کامل، این ها مسائل و کمبودهایی است که آن ها اغلب روبرو هستند.

بنا به گفته رد این دستگاه ها به یاری افراد ناتوان آمده تا بتوانند بر سختی های خود در زندگی و انجام کارهای روزمره در خانه غلبه نمایند.

وی ادامه داد، اولین کاری که من انجام دادم این بود که دستگاه اسپیکر هوشمند کوچک را به ترموستات هوشمند نست متصل کردم و با استفاده از این دستیار صوتی این ترموستات را خاموش کردم. این کار در گرمای تابستان سال جاری خیلی مفید است.

همچنین این هاب هوشمند می تواند برای برقراری یک تماس هم به یاری فرد ناتوان بیاید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "گوگل به افراد ناتوان جسمی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به افراد ناتوان جسمی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید