کمبود زباله نوشابه را گران کرد!

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، یک اتفاق جالب در دوره افزایش شدید قیمت ها کاهش تولید زباله در کشور شاهد هستیم که سازمان پسماند شهرداری تهران اخیرا آمار کاهش 30 درصدی طی دو سال اخیر را منتشر کرده است. جالب تر اینکه سرانه تولید زباله در مناطق مرفه تهران بیش از دو برابر مناطق دیگر است. در این بین اما یکی از تولیدکنندگان درباره کاهش میزان تولید زباله در صفحه توییتری خود نوشته است: مواد اولیه کارخانه ما بطری های آب و نوشابه حاصل از زباله ها است؛ بطری ها طی چهل روز گذشته بسیار کم و قیمت آن تا 70 درصد گران شده است.

کمبود زباله نوشابه را گران کرد!

او گفته است: دلیل اصلی آن کم شدن ورودی زباله به مراکز بازیافت زباله است که دلیل آن نیز تاثیر گرانی ها بر مصرف خانوار است. این نشان می دهد کاهش میزان زباله بر فرایند فعالیت تولیدکنندگان نوشیدنی اثر گذاشته است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان ماالشعیر با تائید کاهش قدرت خرید خانوارها گفته است: تولیدکنندگان نوشابه و دیگر کالاهای نوشیدنی قوطی یا ظروف شیشه ای برای پر کردن کالاهایشان را ندارند.

پیش بینی کاهش تولید 50 درصدی نوشیدنی ها

به همین دلیل دبیر انجمن تولیدکنندگان ماءالشعیر اما از کاهش تولید 30 درصدی نوشیدنی ها خبر داد و به وبلاگ خاتون شرقی گفت: علت کاهش تولید نوشیدنی ها به سه عامل ارتباط دارد؛ کاهش قدرت خرید مردم، نبود قوطی و شیشه و کاهش میزان صادرات. مردم امسال به دلیل گرانی ها کمتر نوشیدنی مصرف کرده اند یا اصلا خریدی نداشته اند. از طرف دیگر تولیدکنندگان نوشیدنی ها نیز با کمبود قوطی رو به رو هستند.

حمیدرضا کمال علوی اضافه نمود: تولیدکنندگان رسمی و زیرزمینی زیادی در حوزه تولید قوطی و شیشه فعالیت دارند اما به دلیل کمبود مواد اولیه این تولیدکنندگان نیاز ما را پاسخگو نیستند. به عنوان مثال باید اشاره کرد تولیدکنندگان نوشابه و دیگر کالاهای نوشیدنی قوطی یا ظروف شیشه ای برای پر کردن کالاهایشان را ندارند.

او گفت: تولیدکنندگان در حوزه مواد اولیه با چالش های اساسی روبرو هستند؛ چنانچه این رویه ادامه پیدا کند تولید نوشابه و سایر نوشیدنی ها تا پایان سال 50 درصد کاهش خواهد یافت.

کمال علوی به شرایط صادرات نوشیدنی ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته شرکت های تولیدکننده نوشیدنی هر روز هفته کالاهایشان برای کشورهای حوزه خلیج فارس بارگیری می شد؛ این در حالی است که از ابتدای سال 99 تا به امروز ما در هر هفته تنها سه بار نوشیدنی ها را به کشورهای منطقه صادر می کنیم.

منبع: تجارت نیوز

به "کمبود زباله نوشابه را گران کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود زباله نوشابه را گران کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید