کشته شدن 15 تروریست در درگیری با نیروهای امنیتی مصر

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، فارس نوشت: نیروهای امنیتی مصر در درگیری با تروریست ها در شبه جزیره سینا، 15 نفر از آنها را کشته و سلاح هایشان را به غنیمت گرفتند.

کشته شدن 15 تروریست در درگیری با نیروهای امنیتی مصر

منابع امنیتی مصر امروز (دوشنبه) از درگیری با تروریست ها در غرب شهر العریش در شمال شبه جزیره سینا خبر دادند.

به نوشته اسکای نیوز، این درگیری در روز یکشنبه (دیروز) در پی گزارش های مردمی مبنی بر وجود مخفیگاه تروریست ها در این منطقه، اجرا شده و 15 تروریست کشته شده اند.

در همین حال نیروهای امنیتی مصری توانستند مقادیر زیادی سلاح و مهمات در مخفیگاه تروریست ها کشف و ضبط کنند. در این درگیری ها شش مأمور امنیتی نیز بر اثر انفجار بمب در نزدیکی خودروی آنها زخمی شدند.

چهارشنبه هفته گذشته نیز درگیری میان نیروهای امنیتی مصر با عناصر مسلح در این منطقه منجر به کشته شدن نه تن از تروریست ها شد. در پی این درگیری ها یکی از رهبران گروهک لواء الثوره به نام محمود غریب قاسم نیز کشته شد.

شبه جزیره سینا به علت شکل جغرافیایی و زیست عشیره ای که دارد، به محلی برای حضور تروریست ها تبدیل شده است. از سال 2011 و انقلاب مصر این منطقه نیز نا امن شد و با ظهور تروریست های داعش گروهکی به نام ولایت سیناء که خود را از شاخه های داعش معرفی می کرد، اعلام وجود کرد. عملیات نیروهای امنیتی و پلیس مصر تا کنون برای تأمین امنیت این منطقه ناکام بوده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "کشته شدن 15 تروریست در درگیری با نیروهای امنیتی مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 15 تروریست در درگیری با نیروهای امنیتی مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید