کسب 27 مقام در مسابقات رباتیک فیرا، ایران میزبان مسابقات 2020

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بیست و چهارمین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا، از تاریخ 20 الی 26 مردادماه 98 و با حضور 1800 شرکت کننده در 4 دسته اصلی رقابت های فیرا و در قالب 11 لیگ دانشجویی و 8 لیگ دانش آموزی در دو بخش U14 و U19 از 18 کشور از جمله، آمریکا، آلمان، کره جنوبی، ترکیه، روسیه، مالزی، فلیپین، چین، هند، اندونزی، تایوان کانادا، ایران و ... در شهر چانگووان کشور کره جنوبی برگزار گردید.

کسب 27 مقام در مسابقات رباتیک فیرا، ایران میزبان مسابقات 2020

در انتها رقابت های تیم ها در بخش های دانش آموزی و دانشجویی، تیم های ایرانی حاضر در مسابقات دنیای رباتیک فیرا 2019 در کشور کره جنوبی پیروز به کسب 14 مقام قهرمانی؛ 8 مقام نائب قهرمانی و 5 مقام سومی این رقابت ها شد.

دکتر سروش صادق نژاد، عضو هیئت رئیسه فدراسیون دنیای رباتیک فیرا به ارائه تیم های حائز رتبه در این مسابقات پرداخت.

اسامی تیم ها به توضیح زیر است؛

در بخش رقابت های دانش آموزی و در لیگ ربات های پرنده تیم AUTMan دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز شد در رقابت با سایر رقبای خود از سایر کشورها، به مقام قهرمانی رقابت فنی لیگ ربات های پرنده سرعتی دست یابد.

در همین لیگ و در رقابت اصلی نیز همین تیم پیروز به کسب مقام دوم این رقابتها شد. در این لیگ تیمی از کشور چین به مقام نخست دست یافت. در لیگ ربات های پرنده داخل ساختمان نیز، تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز به کسب مقام سوم رقابت ها شد. در بخش دانش آموزی لیگ ربات های پرنده سرعتی نیز تیم رباتیک آرمان دختران از مشهد پیروز به کسب مقام قهرمانی این دوره از رقابت ها شد.

در بخش لیگ ربات های شبیه سازی نیز تیم AUTMan-AMOS از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رقابت با رقیبان خود از کشورهای چین، کره جنوبی، مکزیک، تایوان، ایران و سنگاپور پیروز به کسب مقام سوم این رقابت ها شد.

در بخش ربات های ورزشی و در لیگ چالش ربات های سرعتی چرخدار نیز، تیم AUTMan دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز شد در رقابت با حریفان خود به مقام نائب قهرمانی این دوره از رقابت ها برسد. در بخش رقابت های چالشی و در لیگ خودروهای خودران این رقابتها؛ تیم Microdev از مشهد پیروز به کسب مقام قهرمانی رقابت های فنی این دوره از رقابتها شد.

در همین بخش و در رقابتهای لیگ خلاقیت و نوآوری؛ در بخش بزرگسالان تیم Hope از دانشگاه فنی و حرفه ای شمسی پور پیروز به کسب مقام نائب قهرمانی و تیم Kerman-UPNOP از کرمان پیروز به کسب مقام سوم این لیگ شدند. در بخش دانش آموزی این لیگ نیز تیم دانشمندان کوچک از مدرسه رباتیک امیرکبیر پیروز به کسب مقام نخست این رقابت در رده سنی U14 شد.

در بخش دانش آموزی نیز کاروان رباتیک جمهوری اسلامی ایران بسیار خوش درخشید. در لیگ ربات های امداد و مدیریت بحران U14 تیم دانش از دبیرستان متوسطه اول دانش قلهک پیروز به کسب مقام قهرمانی دست یابد.

در رده سنی U19 نیز تیمهای دیگری از همین مجموعه پیروز به کسب مقام قهرمانی و نائب قهرمانی این دوره از رقابتها شد. در لیگ رباتهای ورزشی فیرا نیز در رده سنی U14 تیم دانش پلاس از دبیرستان دوره اول دانش قلهک پیروز به کسب مقام اول و تیم دانش پرایم از همین دبیرستان پیروز به کسب مقام دوم این رقابتها شد. در رده سنی U19 نیز تیم های ایران خوش درخشیدند و پیروز شدند هر سه مقام این لیگ را به خودشان اختصاص دهند.

در رقابتهای این لیگ، تیمهای سلام دیباجی از دبیرستان سلام دیباجی پیروز به کسب مقام های اول و دوم و تیم خاتم از دبیرستان خاتم پیروز به کسب مقام سوم شد.

در لیگ ماموریت غیرممکن که یکی از لیگ های مهم و اصلی فیرا می باشد، در رده سنی U19 تیم لیگ توسط تیم پارسیس پیروز به کسب مقام نخست بخش نرم افزار این لیگ شد. در همین رقابت نیز تیم رباتیک علامه طباطبایی از مدرسه علامه طباطبائی واحد آبشناسان پیروز به کسب مقام نائب قهرمانی شد. در بخش سخت افزار این لیگ، تیم آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان مشهد پیروز به کسب مقام قهرمانی شد.

در بخش مشترک این رقابت ها نیز تیم دانش دبیرستان دوره اول دانش قلهک و تیم کشور چین پیروز به کسب مقام اول رده سنی U14 و تیم علامه طباطبائی و تیم دیگری از کشور چین پیروز به کسب مقام قهرمانی رده سنی U19 شدند. در همین رده سنی نیز تیم مشترک پارسیس و تیم کشور ترکیه پیروز به کسب مقام سوم این رقابت ها شدند. در همین لیگ و در مجموع نیز تیمهای علامه طباطبایی و تیم پارسیس از ایران پیروز به کسب مقام اول و دوم رده سنی U19 شدند.

ایران میزبان مسابقات دنیای 2020 شد

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه نمود: سال جاری توانستیم در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون دنیای رباتیک فیرا گزارشی از مراحل آماده سازی امکانات مورد احتیاج برگزاری مسابقات دنیای سال 2020 ارائه بدهیم که با احتساب آن ایران تابستان 1399 میزبان برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی رباتها در کشور خواهد بود. این افتخار بزرگ با توجه به سابقه حضور پیروز گروه های مختلف ایرانی در بخش های دانش آموزی و دانشجویی و با توجه به توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی کشور ایران در این حوزه از نظر خود حائز اهمیت است.

وی اضافه نمود: برگزاری این رقابت ها در ایران زمینه ساز ورود تیم های مطرح رباتیک دنیا به کشورمان و شکل گیری فعالیت های مشترک با دانشگاه ها و مراکز علمی دیگر کشورها است. این علم روز در دنیا که بسیاری از صنایع مختلف را در برمی گیرد؛ علاوه بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد خودکفایی در بسیاری از صنایع، به نخبگان ایرانی برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا نیز یاری خواهد نمود.

وی ادامه داد: خوشبختانه برنامه های مختلفی در این حوزه مسابقاتی در سطح کشور توسط دانشگاه های مختلف برگزار می گردد اما برگزاری مسابقاتی در این سطح برای اولین بار در کشور می تواند زمینه ساز ایجاد نگرشی جدید در فعالیت های علمی و پژوهشی و همچنین توسعه دانشگاه های نسل سوم کشور داشته باشد. همچنین با توجه به فعالیتهای خوب کمیته های فنی و اجرایی ایران در سالها گذشته و سال جاری و با توجه به انسجام موجود در این موضوع؛ با اکثریت آراء فدراسیون دنیای رباتیک فیرا بنده را به عنوان نائب رئیس فدراسیون برگزید که این فرصت را فراهم بیاورد تا بتوانیم بیش از پیش در توسعه فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و کارآفرینانه در منطقه و دنیا نقش مهمی ایفا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کسب 27 مقام در مسابقات رباتیک فیرا، ایران میزبان مسابقات 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب 27 مقام در مسابقات رباتیک فیرا، ایران میزبان مسابقات 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید