کرزی: برقراری صلح در افغانستان در صورت خروج آمریکا ممکن است

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که تحقق صلح در افغانستان در صورتی ممکن خواهد بود که آمریکا افغانستان را ترک کرده و یا در روند صلح بطور صادقانه عمل کند.

کرزی: برقراری صلح در افغانستان در صورت خروج آمریکا ممکن است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ خاتون شرقی، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان در یک کنفرانس خبری از واشنگتن خواست تا گفت وگوهای صلح با طالبان را از سربگیرد و شرح داد که صلح در این کشور درصورتی برقرار خواهد شد که یا نظامیان آمریکایی افغانستان را ترک کنند و یا اینکه واشنگتن در رابطه با روند صلح بطور صادقانه عمل کند.

وی با اشاره به لغو گفت وگوهای آمریکا با طالبان که دلیل آن کشته شدن یک نظامی آمریکایی توسط طالبان عنوان شد نیز گفت که ممکن است انگیزه کاخ سفید برای توقف گفت وگوها چیز دیگری باشد.

کرزی ضمن تحسین طالبان به دلیل سفر به چین و روسیه برای آغاز گفت وگوهای صلح از این گروه خواست تا مذاکرات بین الافغانی را آغاز کند تا پس از یک توافق بین الافغانی طرف های افغان با قدرت ملی گفت وگو با خارجی ها را آغاز کنند.

رئیس جمهور سابق افغانستان شرح داد: طالبان باید درک کنند که پس از خروج آمریکایی ها نمی توانند قدرت را بدست بگیرند و باید با افغان ها مذاکره کنند.

وی ضمن تشکر از روسیه، چین و آلمان برای حمایت از آغاز دوباره روند صلح افغانستان نیز گفت: در صورت بی میلی آمریکا، روسیه و چین مذاکرات بین الافغانی را تسهیل کنند.

کرزی خطاب به دولت افغانستان نیز گفت که مخالفت با صلح را متوقف کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرزی: برقراری صلح در افغانستان در صورت خروج آمریکا ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: برقراری صلح در افغانستان در صورت خروج آمریکا ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید