کتانی 47 ساله 400 هزار دلار چکش خورد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، یک جفت کفش کهنه و بسیار کمیاب ورزشی مربوط به رقابت های المپیک 1972 مونیخ در حراجی ساثبیز نیویورک 437 هزار دلار چکش خورد و رکورد گران ترین کفش ورزشی تاریخ را شکست.

کتانی 47 ساله 400 هزار دلار چکش خورد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی به نقل از رویترز، یک سرمایه دار کانادایی به نام مایلز نادال علاوه بر خریدن کفش ورزشی نایکی به ارزش بیش از 400 هزار دلار، 850 هزار دلار هم برای به دست آوردن 99 جفت کفش ورزشی نایاب و کمیاب دیگر هزینه کرد. این مجموعه دار پولدار بیشتر در حوزه خریدن و نگه داشتن خودروهای قدیمی فعال است و حالا بخشی از سرمایه خود را در دنیای کفش های ورزشی وارد نموده است.

کتانی موسوم به کفش ماه را بیل بوورمن، یکی از بنیانگذاران نایکی و مربی دو و میدانی برای دوندگان المپیک 1972 طراحی نموده بود و در نخستین حراجی ویژه کفش های ورزشی در حراج خانه ساثبیز به بالاترین قیمت فروخته شد. گران ترین کفش ورزشی یک جفت کتانی کانورس بود که مایکل جردن آن را در بازی نهایی بسکتبال رقابت های المپیک 1984 لس آنجلس پوشیده بود. این یک جفت کفش ورزشی سال 2017 حدود 190 هزار دلار در کالیفرنیا چکش خورد.

ساثبیز که بیشتر در حوزه حراجی آثار هنری به ارزش میلیون ها دلار فعال است، نخستین برنامه حراجی کفش های ورزشی خود را با ارائه 100 جفت کفش با همکاری استیدیم گودز برگزار کرد. کفش ماه که با 437 هزار دلار گران ترین کالای این حراجی بود، یکی از 12 جفت کفش از این نوع است که در شرکت نایکی فراوری شد و گفته می گردد فقط همین یک مورد از آنها سالم مانده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کتانی 47 ساله 400 هزار دلار چکش خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتانی 47 ساله 400 هزار دلار چکش خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید