کاهش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش 28067 واحدی معادل 2.17 درصد به رقم یک میلیون و 262 هزار و 503 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت 273 واحدی به رقم 15 هزار و 891 واحد رسید.

کاهش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

به گزارش خبرگزاری وبلاگ خاتون شرقی ، ، امروز تالار شیشه ای در اولین روز کاری هفته (شنبه هفدهم آبان ماه 99)، شاهد فرایند نزولی شاخص های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش 7340 واحدی معادل 2.17 درصد به رقم 330 هزار و 178 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت 3360 واحدی معادل 0.90 درصد، عدد 371 هزار و 524 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش 2201 واحدی به رقم 243 هزار و 339 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 36542 واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و 709 هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 24651 واحد کاهش به رقم 875 هزار و 237 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 40655 واحد کاهش همراه بود و عدد 2 میلیون و 741 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، کگل، کچاد، پارس، شتران، وغدیر، شبندر، اخابر، وبملت، فخوز و پارسان با بیشترین کاهش، نقش زیادی در فرایند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی خودرو، خاهن و پکرمان با بیشترین افزایش، تاثیری مثبتی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با خاتمه فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله گران بورس 6 هزار و 128 میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب 430 هزار و 935 نوبت معامله و به ارزش 39 هزار و 372 میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کپارس (کاشی پارس) با 4.83 درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای خرینگ، فاما، رکیش، کساوه، لسرما و قزوین بود. همچنین نماد معاملاتی پارس (پتروشیمی پارس) با 5 درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای فسازان، قنیشا، نوری، کاما، فخوز و شبندر بود.

پُرتراکنش های بازار امروز

فرایند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد که نمادهای معاملاتی خودرو، خساپا، وبصادر، وبملت، سیتا، امین، ولپارس، خگستر، ثبهساز، حکشتی و خاهن به عنوان پرتراکنش ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کدما، ولپارس، ثامید، امین یکم، یاقوت، کسرام و خزر با بیشترین تقاضا روبرو شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، وملی، ثشاهد، کسعدی، شبندر و نوری، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

بیشترین بازدهی متعلق به گروه: تجارت عمده فروشی به جز وسایل نقلیه موتوری و کمترین بازدهی نیز متعلق به گروه: زراعت و خدمات وابسته بود.

نوسان نماگر صنایع

بر اساس این گزارش، امروز بیشتر شاخص صنایع منفی بودند و تنها شاخص صنعت ذغال سنگ با افزایش همراه بود. دیگر صنایع نظیر فرآورده نفتی، کانه فلزی، محصولات کاغذ، محصولات کاغذ، حمل و نقل، رادیویی و فلزات اساسی، با کاهش روبرو شدند.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "کاهش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید