پوتین دکترین جدید امنیت انرژی روسیه را امضاء کرد

رئیس جمهوری روسیه دکترین جدید امنیت انرژی این کشور را امضاء کرد که جهت گیری های اصلی برای توسعه این عرصه، افزایش قدرت رقابت در بازارهای جهانی و توسعه همکاری های منطقه ای در این زمینه را تعیین کرده است.

پوتین دکترین جدید امنیت انرژی روسیه را امضاء کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دکترین جدید در عرصه امنیت انرژی این کشور را مورد تایید قرار داد و حکم مربوطه در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی روسیه، منتشر شد.

بدین ترتیب نسخه قبلی دکترین امنیت انرژی روسیه، مربوط به ماه نوامبر سال 2012 قابلیت اجرایی خود را از دست داد.

در این سند وظایف اصلی برای افزایش قدرت رقابت انواع منابع انرژی روسیه در بازارهای جهانی معین شده است. این دکترین همچنین مسئله کاهش سهم مواد هیدروکربونیک در تعادل انرژی، توسعه منابع قابل احیاء و بازار گاز و افزایش مصرف گاز طبیعی را مورد تاکید قرار داده است.

علاوه بر این، در این سند، رئیس جمهوری روسیه دستور توسعه همگرایی با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیایی و جامعه مشترک المنافع، تعمیق مشارکت در چارچوب گروه بریکس، سازمان همکاری های شانگهای و اوپک را داده است. همچنین بر ضرورت مقابله با تبعیض برای شرکت های روسی در بازار انرژی جهانی تاکید شده است.

در اواخر ماه نوامبر گذشته، نیکلاس پاتروشیف دبیر شورای امنیت روسیه اظهار داشت که دکترین جدید امنیت انرژی کشور مورد تصویب این شورا قرار گرفته و لازم است به تایید رئیس جمهوری برسد.

همانطور که الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه یادآور شده، امنیت انرژی مستلزم تامین ثبات مصرف داخلی، ایجاد ذخایر و حفظ موقعیت پیشروی کشور در بازارهای بین المللی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین دکترین جدید امنیت انرژی روسیه را امضاء کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین دکترین جدید امنیت انرژی روسیه را امضاء کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید