پوتین ادامه گسترش ناتو را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، ولادیمیر پوتین اظهار کرد که اقدامات ناتو که در نزدیکی خاک روسیه انجام می شوند تهدید بالقوه امنیت مسکو به حساب می آیند.

پوتین ادامه گسترش ناتو را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز سه شنبه در شهر سوچی خاطرنشان کرد که مسکو چندین بار سازمان پیمان آتلانتیک شمالی را دعوت نموده است تا با یکدیگر علیه تهدیدات واقعی همچون تروریسم مبارزه نمایند.

در حالی که نشست سران ناتو امروز (سه شنبه) و فردا (چهارشنبه) به مناسبت هفتادمین سالگرد این پیمان در لندن در حال برگزاری است، پوتین بیان نمود که نزدیک شدن ناتو به مرزهای روسیه یک تهدید برای امنیت ملی این کشور محسوب می گردد.

رئیس جمهوری روسیه که در کنفرانسی درباره تحولات نیروی دریایی ملی و صنعت دفاعی این کشور شرکت نموده بود، همچنین اظهار کرد: امروز ما مجبور هستیم اقداماتی را انجام دهیم چراکه گسترش ناتو و زیرساخت های نظامی اش در نزدیکی مرزهای روسیه یک تهدید بالقوه برای امنیت کشور ما به حساب می آیند.

وی یادآور شد که ناتو که در ابتدا توسط 12 کشور تاسیس شد، اکنون 29 عضو دارد و هزینه های نظامی این کشورها 70 درصد مخارج نظامی جهانی هستند.

پوتین در ادامه تاکید نمود که جماهیر شوروی دیگر وجود ندارد همانطور که سازمان پیمان ورشو که در واکنش به شکل گیری ناتو تاسیس شده بود، نیز وجود ندارد ولی پیمان آتلانتیک شمالی هنوز پابرجاست و در حال گسترش است.

وی با اشاره به اینکه مسکو چندین بار آمادگی خود را برای همکاری با ناتو اعلام نموده است، گفت: ما گام های زیادی را به سوی این پیمان برداشته ایم و سعی کردیم تا یک برنامه سازنده ای را پیشنهاد کنیم.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اظهار کرد: چندین رویداد مشترک رخ داد ولی همکاری ما پس از سال 2008 خاتمه یافت چراکه ناتو بدون در نظر دریافت منافع کشور ما ، به طور نادرست و حتی بی رحمانه علیه روسیه عمل کرد. به همین دلیل روسیه تجهیز کردن نیروهای مسلح خود را ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پوتین ادامه گسترش ناتو را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین ادامه گسترش ناتو را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید