پروژه ای برای ارائه روش های سبز به منظور جلوگیری از تشکیل زیست فیلم ها

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، پروژه ای برای جلوگیری از تشکیل زیست فیلم ها با کمک فناوری نانو تعریف شده که قرار است رهیافت های سبز برای ممانعت از تشکیل بیوفولینگ ها در محیط های دریایی ارائه شود.

پروژه ای برای ارائه روش های سبز به منظور جلوگیری از تشکیل زیست فیلم ها

به گزارش گروه فناوری وبلاگ خاتون شرقی، پروژه ای برای جلوگیری از تشکیل زیست فیلم ها با کمک فناوری نانو تعریف شده که قرار است رهیافت های سبز برای ممانعت از تشکیل بیوفولینگ ها در محیط های دریایی ارائه شود.

تغییرات در مقیاس نانو در پوشش های صنعتی می تواند آن ها را محکم تر، سازگار با محیط زیست و ایمن تر کند تا برای جلوگیری از حمله آفات دریایی به بنادر و خطوط ساحلی آمادگی بیشتری داشته باشند.

تخمین ها نشان می دهد که هزینه های اقتصادی و زیست محیطی فولینگ ها تا میلیارد ها دلار در سال، در سراسر جهان است.

به تازگی یک پروژه 445،000 دلاری توسط شورای تحقیقاتی استرالیا (ARC) (DP 210101243) به رهبری متخصصان دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه فلیندرز تعریف شده است که هدف از آن، تحقیقات در زمینه یافتن پوشش های بهتر برای کنترل و ریشه کن کردن زیست فیلم های دریایی ناخواسته است.

ماتس آندرسون پروفسور دانشگاه فلیندرز، سوفی لترم با همکاری کریستین برسی و ژان فرانسوا بریاند از دانشگاه تولون فرانسه این پروژه را انجام خواهند داد.

آندرسون می گوید: زیست فیلم ها ناخواسته در تمام سطوح و محیط های دریایی رشد می کنند و می توانند منجر به آفات مهاجم و سایر مسائل زیست محیطی شوند. این پروژه با هدف توسعه رنگ های جدید مبتنی بر کربن با هدایت الکتریکی بالا انجام می شود تا محصولی به دست آید که در محیط های دریایی پایدار بوده و در عین حال، راه حل سبز برای کنترل بیوفولینگ سطوح غوطه ور در اقیانوس ها باشد.

برای اولین بار، پروژه ARC Discovery اثربخشی این تنش ردوکس و ویژگی های برشی الکتروشیمیایی تولید شده در رنگ های جدید مبتنی بر کربن و چگونگی پاسخ زیست فیلم های دریایی به آن ها را بررسی خواهد کرد.

لترم، مدیر کنسرسیوم نوآوری تحقیقاتی زیست فیلم می گوید: این یک زمینه مهم علمی جدید است که راه حل های بهتر و مهم زیست محیطی برای بسکمک از مسائل حمل و نقل دریایی و امنیت زیستی را ایجاد خواهد کرد و به آینده ای بهتر برای اقیانوس ها کمک می کند.

وی می افزاید: هدف ما درک بهتر مراحل اولیه توسعه زیست فیلم های دریایی و برهم کنش بین سلول های میکروبی و این سطوح است.

زیست فیلم ها ساختار های سه بعدی هستند که از ترکیبی از گونه های مختلف میکروبی تعبیه شده در یک ماتریس محافظ ساخته شده اند. این لایه محافظ یک راهبرد بسیار موثر برای بقا و محافظت در برابر زیست اسیدها، ضدقارچ ها و ضدباکتری ها است.

این کنسرسیوم تحقیقاتی زیست فیلم همچنین در زمینه تولید پوشش های حاوی نانوذرات ضدمیکروبی برای پد های خنک کننده تبخیری و پوشش های جدید برای جلوگیری از رشد زیستی در آب دریا کار کرده است. لترم قبلاً در مورد تأثیر میکروب ها در تشکیل بیوفولینگ گیاهان آب شیرین تحقیق کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پروژه ای برای ارائه روش های سبز به منظور جلوگیری از تشکیل زیست فیلم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه ای برای ارائه روش های سبز به منظور جلوگیری از تشکیل زیست فیلم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید