هوآوی طرح دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، با ثبت اختراع جدید هوآوی، منتظر گوشی هایی با دوربین سلفی زیر نمایشگر باشید

هوآوی طرح دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرد

شرکت های مختلف در پی تکامل گوشی های خود هستند و این بار هوآوی با ثبت طرح خود برای تعبیه دوربین سلفی زیر نمایشگر، قدمی بزرگ برای بهبود طراحی گوشی ها برداشته است.

تا چند سال قبل نمای جلویی گوشی ها نه تنها حاشیه های بسیار ضخیمی داشت، بلکه محل قرارگیری حسگر اثر انگشت و عناصر مختلفی بود که سطح قابل استفاده آن را به شدت کاهش می داد. بعدتر حسگر اثر انگشت قابل تعبیه در زیر نمایشگر به میدان آمد و حالا سازندگانی چون هوآوی به دنبال انتقال کامل دوربین سلفی به زیر نمایشگر هستند تا سطح مفید نمای جلویی گوشی به نزدیک 100 درصد برسد.

هرچه نسبت صفحه نمایش به بدنه گوشی به عدد 100 درصد نزدیکتر باشد، طراحی گوشی مطلوب تر و کارآمدتر خواهد بود، چرا که افزون بر زیبایی بصری، سطح مفید آن افزایش یافته و می توان یک نمایشگر بزرگتر بدون افزایش اندازه خود گوشی داشت. سازندگان پیشگام مدتی است به حسگرهای اثر انگشت زیر صفحه نمایش روی آورده و دیگر خبری از تعبیه سنسور اثر انگشت در حاشیه نمایشگر یا پشت گوشی نیست. با این حال شرکت هایی چون هوآوی به همین بسنده نکردند و با نوآوری های جدید، کوشش می نمایند سطح قابل استفاده جلوی گوشی را به عدد 100 درصد نزدیک نمایند.

مدتی پیش هوآوی در سازمان پتنت و علامت های تجاری آلمان چند طراحی را به نام خود ثبت نموده که به تشریح یک رابط کاربری برای گوشی می پردازند. این طراحی ها نشان می دهند چگونه باید یک ناحیه گرد به دوربین اختصاص پیدا کند. نکته جالب اینجاست که در این پتنت ها دوربین سلفی زیر نمایشگر تعبیه شده که برای اولین بار شاهد چنین طرحی از هوآوی هستیم.

طراحی هوآوی با دیگر طراحی های موجود یک تفاوت اساسی دارد و آن تعیین بودن دوربین تعبیه شده زیر نمایشگر یا دست کم لبه های آن است؛ این در حالی است که در طراحی سایر کمپانی ها، دوربین تقریباً پیدا نیست.

جالب اینکه در این طراحی هوآوی از عناصر رابط کاربری به منظور ترکیب کردن دوربین با صفحه زمینه استفاده می نماید. هر چند شاید این طراحی به اندازه دوربین های کاملاً پنهان، دل چسبِ کاربران نباشد اما بهتر از طراحی های ناچ یا دارای بریدگی و حفره برای دوربین جلویی است. البته باید در نظر داشت گاهی شرکت ها پتنت هایی را به ثبت می رسانند که به طور مستقیم در محصولات نهایی استفاده نمی شوند یا زمان زیادی طول می کشد تا آن فناوری را در محصول خود به کار ببرند.

این یک ایده نو و طرحی تازه برای دوربین های سلفی زیر نمایشگر است. از آنجایی که طراحی مورد بحث در حال حاضر از پتنت فراتر نمی رود، باید منتظر گوشی های مجهز به آن ماند تا بتوان درباره آن بهتر قضاوت کرد. سال آینده را باید سال ورود رسمی و گسترش دوربین های سلفی زیر نمایشگر بدانیم و می توان امیدوار بود با رقابتی که در این حوزه وجود دارد، این فناوری به سرعت پیشرفت نموده و به یکی از بهترین تغییرات در طراحی و ساخت گوشی های هوشمند در سال های اخیر تبدیل گردد.

منبع: همگردی

به "هوآوی طرح دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی طرح دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید