همکاری فیات و فاکسکان برای فراوری خودروهای برقی

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، خبرنگاران: این کمپانی که بیشتر با نام تجاری فاکسکان - همان شرکتی که محصولات اپل را می سازد - شناخته می گردد، در صورت نهایی شدن قرارداد، خودرو های برقی FCA را مونتاژ خواهد نمود.

همکاری فیات و فاکسکان برای فراوری خودروهای برقی

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، به نقل از بلومبرگ؛ طبق اسنادی که توسط فاکسکان در اختیار مقامات دولتی قرار داده شده، فیات کرایسلر و فاکسکان به دنبال ایجاد یک جوینت ونچر (شرکت مشترک) با سهم 50-50 درصدی هستند.

فیات کرایسلر با انتشار بیانیه ای مذاکرات با طرف چینی را موفقیت آمیز توصیف نموده و افزوده قرارداد تاسیس این شرکت مشترک احتمالا در عرض چند ماه آینده امضا خواهد شد. به گفته FCA در ابتدا شرکت مذکور بازار داخلی چین را هدف خواهد گرفت.

یونگ لیو رئیس هیئت مدیره فاکسکان گفته است Hon Hai مسئولیت طراحی، فراوری اجزا و مدیریت زنجیره تامین را بر عهده خواهد داشت. وی تاکید نموده فاکسکان مستقیما وارد عرصه مونتاژ خودرو نخواهد شد.

آقای لیو نیز در ادامه صحبت های خود تایید نموده Hon Hai و FCA به دلیل مقیاس بسیار بزرگ، در ابتدا بر بازار داخلی چین تمرکز خواهد نمود.

شاید بدانید که چین بزرگ ترین بازار خودرویی دنیا محسوب شده و مدل های برقی از فروش بالایی در آن برخوردار هستند.

آمار های موجود نشان می دهند در حال حاضر سهم فیات کرایسلر از بازار خودروی چین کمتر از یک درصد است، در مقابل رقبایی مثل جنرال موتورز و فورد به ترتیب سهمی 13.8 و 2.3 درصدی را تصاحب نموده اند.

اگر چه شرکت Hon Hai تجربه محدودی در صنعت خودرو دارد، اما به اعتقاد بعضی از کارشناسان و تحلیلگران می تواند در تحقق اهداف FCA در بازار چین نقشی کلیدی ایفا نماید.

یکی از کارشناسان در این باره گفته در کشور چین فاکسکان بهتر از هر شرکت دیگر زنجیره تامین را شناخته و در این حوزه یک متخصص است.

منبع: اقتصادنیوز

به "همکاری فیات و فاکسکان برای فراوری خودروهای برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری فیات و فاکسکان برای فراوری خودروهای برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید