نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید هر چند سایر بخش ها متضرر می شوند.

نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی، در همایش گردشگری سلامت در سالن همایش های روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: نوسانات ارز در حوزه گردشگری فرصت است نه تهدید هر چند سایر بخش ها متضرر می شوند چراکه نرخ خدمات ما بر اساس نرخ خدمات معقول منطقه خواهد بود.

او ادامه داد: صنایع دستی و گردشگری ، صنایعی هستند که مواد اولیه آنها از مبدا آفرینش اثر تامین می گردد، بعنوان مثال سلطانیه بعنوان یک جاذبه در کنار گردشگری سلامت در استان نقش پر رنگی خواهد داشت.

رحمتی اضافه نمود: مطمدنا نوع پذیرایی ایرانیان متفاوت با سایر کشورهای دیگر خواهد بود چرا که اگر شما از گردشگران خارجی در مورد خصلت ایرانیان بپرسید به اولین چیزی که اشاره می نمایند مهربانی ایرانیان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان لازمه گسترش گردشگری سلامت را ارائه خدمات با کیفیت در سطح بین المللی دانست و بر ارتقا سیستم هتلینگ بیمارستانی تاکید نمود.

او مطرح نمود: زنجان یکی از مراکز بی بدیل در حوزه درمان سرطان را دارد و سرطان بیماریست که امروزه بیشتر جوامع بشری با آن دست و پنجه نرم می نماید.

پرویز قزلباش،رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان نیز در این همایش گفت: حفاظت مالی و حقوقی از گیرندگان خدمت امری مهم محسوب می گردد، زیرا حوزه گردشگری مستعد سوء رفتار ها است و باید با ساماندهی به سمت مراکز شناسنامه دار با روال معین حرکت کرد.

او در همایش علمی و تخصصی گردشگری سلامت استان اضافه نمود: طی سال های گذشته به موضوع گردشگری سلامت به شکل پر رنگ تری پرداخته شده به ویژه در دولت تدبیر و امید به موضوع بین المللی سازی توجه جدی تر شده است.

قزلباش گفت: گردشگری سلامت و بیمار پذیری یکی از ابعاد مهم بین المللی سازی است که باید با استاندارد های بالاتر دردنیا تطبیق داده شده و از طرفی تبادلات دیگر نیزانجام گردد .

این مسئول ادامه داد: برای ارتقای تبادلات بین المللی باید ساختارها را بازنگری کرد و در حد استاندارد ها ارتقا داد که این مهم در گردشگری سلامت مفهوم و مصداق را دارد.

او اضافه نمود: بر این اساس باید در اعتبار بخشی داخلی و بین المللی نیز امتیازاتی به لحاظ کاربردی کسب نموده که این یکی از مهمترین مولفه هاست تا ظرفیت پذیرش بیمار در حوزه گردشگری سلامت ارتقا یابد.

قزلباش اضافه نمود: بازار یابی و جنبه مالی از دیگر علل اهمیت و موفقیت گردشگری سلامت است که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی می تواند به عنوان واحد حوزه سلامت خدمات مناسب و با کیفیت تری را ارائه کند.

این مسئول ادامه داد: گردشگری سلامت و ارائه خدمات مورد احتیاج مبتنی بر ساماندهی آگاهانه و هوشمندانه است و بر این اساس باید اولویت بندی های این کار نیز انجام گیرد.

او با اشاره به حضور بخش غیر دولتی در حوزه گردشگری سلامت گفت: این واحد دانشگاهی بر حضور این بخش مهم و تاثیر گذاربه ویژه بهره گیری از ظرفیت بسیار خوب خیرین تاکید دارد.

قزلباش اضافه نمود: ارائه خدمات با کیفیت، با قیمت مناسب و بازاریابی لازم می تواند به توسعه روز افزون گردشگری سلامت در کشورمان یاری کند و این مهم نیز در استان زنجان مورد توجه قرار گرفته است.

او گفت: گردشگری سلامت یک تیم و مانند زنجیره ای است که می تواندبا همدلی به این حوزه معنا و مفهوم ببخشد و حرکت هماهنگ به نتیجه لازم منتهی شده به شرط آنکه این مهم با حوصله ، هوشمندانه و عزم و اراده جدی انجام گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: تحقق این مهم نتایج سودمندی دارد چرا گیرندگان خدمت به لحاظ مالی، اخلاقی و حقوقی در یک محیط امن سرویس قرار می گیرند.

این همایش با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، دانشگاه علوم پزشکی استان و مرکز علمی کاربردی میراث فرهنگی استان زنجان بر پا شد.

منبع: میراث آریا

به "نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید