نخست وزیر عراق: از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تاکید کرد که همگان باید بدور از هرگونه اقدام غیرقانونی برای خارج کردن تظاهرات ها از چارچوب مسالمت آمیز آن تلاش کنند.

نخست وزیر عراق: از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خاتون شرقی به نقل از الجزیره، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در اظهاراتی از معترضان مردمی خواستار برگزاری مسالمت آمیز تظاهرات ها شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ خاتون شرقی بخوانید. (کلیک کنید)

الکاظمی در این باره تاکید کرد: همگان باید بدور از هرگونه اقدام غیرقانونی برای خارج کردن تظاهرات ها از چارچوب مسالمت آمیز آن تلاش کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی وبلاگ خاتون شرقی بخوانید. (کلیک کنید)

وی همچنین اشاره نمود که نیروهای امنیتی عراق بایستی تمام تلاش خود را برای تامین امنیت تظاهرات ها و برخورد با عوامل آشوبگر بکار گیرند.

مردم عراق در بغداد و بصره و دیگر شهرهای مهم کشورشان مدت هاست که در اعتراض به شرایط نابسامان اداری و سیاسی و اقتصادی و عدم موفقیت دولت در حل بحران تامین انرژی و همچنین عدم رسیدگی به آمار بالای بیکاری در میان جوانان تظاهرات هایی را به طور شبانه روزی برگزار می کنند.

برخی از اعتراضات طی ماه های گذشته با دخالت برخی افراد سودجو و مخل امنیت به انحراف کشیده شده و ده ها تن زخمی و یا جان خود را از دست داده اند.

دولت عراق به ریاست مصطفی الکاظمی قول داده است که در سریع ترین زمان ممکن مخلان امنیت و مفاسد اقتصادی و انان که به مال و جان مردم خسارت وارد کرده اند را محاکمه کند.

علاوه براین طرح به تصویب رسیده خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی از عراق دیگر موردی است که به شدت از حمایت مردم عراق برخوردار است و دولت این کشور از سوی کنندگان مجلس برای تحقق هرچه سریع تر این طرح ملی تحت فشار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نخست وزیر عراق: از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر عراق: از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید