مصرف تخم مرغ تضمین داشتن استخوان های سالم تر

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، محققان دریافتند پروتئین های موجود در تخم مرغ می تواند اثرات مثبتی بر سلامت استخوان داشته باشد.

مصرف تخم مرغ تضمین داشتن استخوان های سالم تر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خاتون شرقی، سال هاست تخم مرغ به عنوان ماده غذایی پرچرب و با کلسترول خطرناک شناخته شده است اما تخم مرغ مزایا و ویتامین هایی هم دارد به طوریکه محققان دریافته اند که پروتئین های موجود در تخم مرغ می تواند اثرات مثبتی بر سلامت استخوان داشته باشد.

براساس گزارش فود پریونت، اگر شما روزانه سه عدد تخم مرغ مصرف کنید اثرات مثبتی برای بدن شما دارد.

افزایش لیپوپروتئین پرچگالی (HDL)

گفته ها حاکی از این است که تخم مرغ دارای کلسترول زیاد و مضر است اما این ماده غذایی دارای مقادیر زیادی کلسترول مفید نیز هست. این کلسترول که لیپوپروتئین پرچگالی (HDL) نام دارد برای بدن لازم است زیرا این لیپوپروتئین کلسترول های مضر را از دیگر بخش های بدن جمع آوری نموده و به کبد منتقل می نماید تا کبد بتواند میزان کلسترول مضر را دفع کند.

کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی

داشتن سطوح بالایی از کلسترول HDL باعث می گردد تا میزان لیپوپروتئین کم چگالی LDL)) (لیپوپروتئین هایی که کلسترول را به بافت های خارج کبدی انتقال می دهند) کاهش یابد. سال ها است که تحقیقات، ارتباط میان سطوح بالای LDL و افزایش خطر ابتلا به حملات قلبی را نشان می دهند.

ماهیچه های سالم و قوی تر

تخم مرغ به طور متوسط حاوی 72 کالری است که بیشتر آن به شکل پروتئین موجود است و بدن شما برای ساخت و ترمیم سلول های ماهیچه ای به این پروتئین ها احتیاج دارد.

استخوان های سالم تر

پیش تر دانشمندان تصور می کردند که مصرف پروتئین حیوانی اثرات منفی بر سلامت استخوان دارد، با این حال یافته های جدید رابطه مثبت میان مصرف پروتئین حیوانی و تراکم استخوان را نشان می دهد. درواقع پروتئین های حیوانی به حفظ و ذخیره کلسیم برای بهبود تراکم استخوان یاری می نمایند.

سلامت چشم

تخم مرغ ها حاوی لوتئین و زآگزانتین بوده که این دو آنتی اکسیدان برای سلامت چشم بسیار مفید هستند. این آنتی اکسیدان های قوی در شبکیه چشم ذخیره می شوند و فرایندهای مضر برای چشم را خنثی می نمایند.

کاهش اشتها

تخم مرغ می تواند به داشتن احساس سیری یاری کند و اشتها و میل شما را برای خوردن غذا در طول روز کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مصرف تخم مرغ تضمین داشتن استخوان های سالم تر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف تخم مرغ تضمین داشتن استخوان های سالم تر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید