فرزند یک مقام جریان صدر عراق هدف سوء قصد نهاده شد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، افراد مسلح ناشناس خودروی فرزند سخنگوی رهبر جریان صدر عراق را به رگبار گلوله بستند.

فرزند یک مقام جریان صدر عراق هدف سوء قصد نهاده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خاتون شرقی، فرزند جعفر الموسوی سخنگوی سیاسی مقتدی الصدر رهبر جریان صدر آدینه شب از یک سوء قصد جان به در برد.

شبکه خبری المیادین به نقل از یک مقام امنیتی عراق گفت: افراد مسلح ناشناس خودروی فرزند الموسوی را در یکی از مناطق بغداد به رگبار بستند که به زخمی شدن او منجر شد.

به گفته منبع مذکور، الموسوی در این حمله جراحت اندکی برداشت و هم اینک در بیمارستان تحت درمان است و شرایط او باثبات اعلام شده است.

بغداد الیوم هم به نقل از یک مقام امنیتی عراق گفت که خودروی فرزند الموسوی مورد اصابت 14 گلوله قرار گرفته است.

وبگاه خبری بغداد الیوم هم به نقل ازیک منبع سرایا السلام(نیروهای وابسته به مقتدی الصدر) اخبار شبکه های اجتماعی درباره صدور دستور عقب نشینی نیروهای کلاه آبی از میدان تظاهرات را نادرست خواند.

شبکه های اجتماعی عراق روز پنجشنبه ویدیوئی را منتشر کردند که در آن تظاهرات کنندگان میدان الوثبة یک نوجوان عراقی را که با آنها درگیر شده بود به شکل فجیعی به قتل می رسانند و جسد بی جان و برهنه این نوجوان را پس از قتل، از تیر چراغ برق به دار می آویزند.

در واکنش به اقدام خشونت بار معترضان در قتل این نوجوان عراقی، صالح محمد العراقی از افراد نزدیک به مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در توئیتی تهدید کرد اگر ظرف 48 ساعت تروریست هایی که این جرم را مرتکب شدند، تحویل دستگاه قضائی نشوند، نیروهای کلاه آبی(نیروهای سرایا السلام وابسته به مقتدی صدر) از میدان التحریر عقب نشینی خواهند کرد.

تظاهرات کنندگان در میدان التحریر بغداد نیز در بیانیه ای درباره حادثه میدان الوثبه بغداد گفتند که این اقدام یک طرح برای تخریب وجهه تظاهرات هاست.

منابع عراقی آدینه شب از دستگیری دومین متهم به قتل این نوجوان عراقی خبر دادند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرزند یک مقام جریان صدر عراق هدف سوء قصد نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزند یک مقام جریان صدر عراق هدف سوء قصد نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید