ضایعات سوزی جرم است، پایش آلایندگی 200 معدن و واحد صنعتی تهران

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن بیان اینکه ازجمله مهمترین معضلاتی است که در پایش های ویژه محیط زیست در پی تداوم آلودگی هوا دیده شد ضایعات سوزی است، گفت: بر اساس قانون هوای پاک این کار جرم است. از سایر دستگاه ها از جمله شهرداری توقع داریم که به وظیفه قانونی خود در این باره عمل نمایند.

ضایعات سوزی جرم است، پایش آلایندگی 200 معدن و واحد صنعتی تهران

محمد رستگاری در گفت وگو با وبلاگ خاتون شرقی ضمن اشاره به اینکه محیط زیست استان تهران باتوجه به افزایش غلظت آلاینده ها در این استان اقدام به پایش ویژه واحدهای آلاینده نموده است، گفت: در این پایش ها حدود 200 واحد از جمله معادن شن و ماسه و واحدهای صنعتی مانند سیمان تهران مورد آنالیز قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ضایعات سوزی مهمترین معضلی است در پایش های ویژه دیده می گردد و متاسفانه در کل استان تهران پراکندگی دارد، توضیح داد: براساس قانون هوای پاک و قانون مدیریت پسماند این کار جرم است و فردی که اقدام به سوزاندن ضایعات می نماید، مجرم شناخته می گردد.

رستگاری ضمن اشاره به آلودگی ناشی از ضایعات سوزی ادامه داد: باتوجه به اینکه این اقدام در استان تهران فراگیر است، محیط زیست نمی تواند به تنهایی با آن برخورد نمایند، بنابراین ضروری است که دستگاه های دیگر از جمله شهرداری ها و بخشداری ها به وظیفه خود در زمینه برخورد با ضایعات سوزی عمل نمایند ولی متاسفانه تاکنون اقدام جدی در این باره ننموده اند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: حدود دو شب گذشته همکاران ما در سطح استان تهران 15 مورد آتش سوزی ناشی از ضایعات سوزی را اطفا کردند و برای پنج واحد که اقدام به سوزاندن سیم و کابل نموده بودند اخطاریه زیست محیطی صادر شد .

به گفته رستگاری، ضایعات سوزی بیشتر توسط اتباع خارجی و معتادان انجام می گردد.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه خوشبختانه معادن شن و ماسه از چند روز گذشته تاکنون به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده بودند، گفت: راه های دسترسی کامیون ها به معادن از جمله کانون های گرد و غبار است. به همین دلیل در حال پیگیری هستیم که بتوانیم با همکاری صاحبان معادن این راه های دسترسی را آسفالت یا مالچ پاشی که سبب کاهش ایجاد گرد و غبار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضایعات سوزی جرم است، پایش آلایندگی 200 معدن و واحد صنعتی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضایعات سوزی جرم است، پایش آلایندگی 200 معدن و واحد صنعتی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید