زیباترین ترین دانشگاه های دنیا به روایت تصویر

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، یک دانشجو، در هر مقطعی که باشد، زمان زیادی را در دانشگاه سپری می نماید بنابراین علاوه بر کیفیت آموزشی، محیط دانشگاه و زیبایی آن نیز انگیزه دانشجویان را افزایش داده و به ارتقا بحث کیفی یادگیری آنها یاری می نماید.

زیباترین ترین دانشگاه های دنیا به روایت تصویر

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، دانشگاه های مختلف در جهان، بنا به قدمت و معماری خود، از زیبایی های چشمگیری برخوردارند.

یک دانشگاه خوب باید به واسطه داشتن معماری بدیع و منظره ای چشم نواز به عنوان مکانی که دانشجویان چندین سال از دوران زیبای جوانی خود را در آن می گذرانند، جذاب باشد.

در جهان، مسئله معماری و زیبایی دانشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا، دانشگاه های زیادی در جهان تاسیس شده اند که زیبایی خیره کننده ای دارند.

در این گزارش قصد داریم به بعضی از زیباترین دانشگاه های جهان اشاره کنیم.

دانشگاه پرینستون(Princeton) نیوجرسی- آمریکا

دانشگاه پرینستون در سال 1746 میلادی به عنوان کالج نیوجرسی تاسیس شد. این دانشگاه چهارمین موسسه آموزش عالی قدیمی در آمریکا است. زمین این دانشگاه 500 هکتار بوده و انواع مختلفی از سبک های معماری را در خود جای داده است.

این دانشگاه دنباله رو سبک معماری گوتیک (قرون وسطایی) بوده و با نگاه به هر سویی در دانشگاه می توان زیبایی سنگ های قدیمی این بنا را که از پیچک ها پوشیده شده اند، مشاهده کرد.

دانشگاه پرینستون فضایی نامحدود و مملو از دالان ها، نیمکت ها و پیاده روهای عریضی را در اختیار دانشجویان گذاشته تا ضمن قدم زدن در طبیعتی زیبا و بکر به مناظرات دانشگاهی و درسی بپردازند.

کالج فلگلر(Flagler) فلوریدا-آمریکا

پردیس اصلی این کالج در سال 1968 میلادی تاسیس شده و در شمال شرقی فلوریدا واقع شده است. این دانشگاه با وجود درختان نخل، حوضچه و ساختمان های زیبا بیشتر به یک هتل 5 ستاره بیشتر شبیه است تا یک موسسه دانشگاهی.

کالج ترینیتی(Trinity) دوبلین-ایرلند

این کالج که در دانشگاه دوبلین واقع شده است، شایستگی این را دارد که در لیست زیباترین دانشگاه های جهان جای گیرد.

در معماری این کالج که در سال 1592 تأسیس شده، از دانشگاه آکسفورد و کمبریج الهام گرفته شده است.

دانشگاه کمبریج(Cambridge) کمبریج-انگلستان

دانشگاه کمبریج در سال 1209 میلادی تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به شمار می آید. از آن جا که دانشگاه آکسفورد نیز قدمتی قدیمی دارد، از این رو به این دو دانشگاه، دانشگاه های باستان می گویند و نام آن ها را آکسبریج نهاده اند. این دانشگاه در بسیاری از رشته ها بهترین دانشگاه جهان است و در همه رشته ها همیشه از بهترین های جهان محسوب می گردد.

دانشگاه ییل(Yale) نیوهاون-آمریکا

دانشگاه ییل یکی دیگر از دانشگاه های فوق العاده جذاب جهانست که آن را به یکی از مشهورترین دانشگاه ها در جهان تبدیل کرده است. این دانشگاه خصوصی در سال 1701 میلادی بنیان نهاده شده است.

بنای این دانشگاه دارای یک معماری قرون وسطایی می باشد که بسیاری از ساختمان های آن نیز بر مبنای معماری گوتیک ساخته شده اند. با این حال این دانشگاه به واسطه داشتن ساختمان های با معماری مدرن مانند گالری هنر ییل به خود می بالد.

دیواره ها و ستون های این دانشگاه با استفاده از نقوش و مجسمه های زیبایی آراسته شده اند. جیمز گمبل راجرز، معمار اصلی این بنا، فضای معماری قرون وسطی را با ساخت پنجره هایی با استفاده از تکه های شکسته شیشه های سربی یا ایجاد فضای خالی بین شیشه ها و پنجره ها خلق کرده است.

دانشگاه آکسفورد(Oxford) آکسفورد-انگلیس

نام دانشگاه آکسفورد دارای یک پیشینه تاریخی وسیع است. نخبگان بسیاری از اواسط قرن 11 میلادی در این دانشگاه شروع به تدریس کرده اند. شواهد حاکی از این است که این دانشگاه دومین دانشگاه باسابقه و قدیمی جهانست.

یکی از جذاب ترین ساختمان های این دانشکده، ساختمان کتابخانه رادکلیف می باشد که به مکانی جهت مطالعه دانشجویان و محیطی با حال و هوای بسیار قدیمی بدل شده است. شایان ذکر است این ساختمان در سال 1750 میلادی بنا نهاده شده است.

این دانشگاه از راهروهایی با طاق های قوسی شکل زیبا و مارپیچ ساخته شده که جلوه ای زیبا و گیرایی خاصی به دانشگاه بخشیده است. فارغ از اینکه سر خود را به کدام سمت بچرخانید با مناظری روبرو می شوید که ترکیبی از سنت و تاریخ است.

دانشگاه سوربن(Sorbonne) پاریس-فرانسه

دانشگاه سوربن قدیمی ترین دانشگاه پاریس است، این دانشگاه نام خود را از دانشمند قرن 13 رابرت دسوربن موسس کالج سوربن گرفته است.

همه دانشکده های این دانشگاه قبلا به صورت یک مجموعه در مرکز پاریس بوده اما امروز این دانشگاه به چند دانشگاه مختلف تقسیم شده است.

دانشگاه کاتولیک لووِن(Leuven) لوون- بلژیک

دانشگاه کاتولیک لووِن عظیم ترین دانشگاه هلندی زبان در بلژیک و از جملهٔ قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های اروپاست که از سال 1425 میلادی در شهر تاریخی لوون در منطقه هلندی زبان کشور بلژیک به نام فلندرز واقع شده است.

دانشگاه مستقل ملی مکزیک مکزیکوسیتی -مکزیک

دانشگاه مستقل ملی مکزیک یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مکزیک است که در سپتامبر سال 1910 شروع به کار کرد.

این دانشگاه که میراث جهانی یونسکو است، توسط مشهورترین معماران مکزیکی طراحی شده است.

دانشگاه صنعتی نانیانگ(Nanyang) - سنگاپور

این دانشگاه از تاریخ اول اوت سال 1981 میلادی در جنوب غربی سنگاپور تاسیس شده است. ساختمان این دانشگاه بسیار زیبا بوده و کلیه سقف ها، راهروها و دیوارها از فضای سبز پوشیده شده است.

نمای شیشه ای این بنا یاری می نماید که علاه بر زیبایی ظاهری، اجازه دهد از مزایایی طبیعی نور خورشید در روز استفاده گردد. دیوارهای شیشه ای ساختمان دانشگاه این امکان را برای اساتید و دانشجویان ایجاد نموده است که فضایی خلاق را پیش روی خود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زیباترین ترین دانشگاه های دنیا به روایت تصویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین ترین دانشگاه های دنیا به روایت تصویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید