زمان برگزاری کنکور 98 به هیچ عنوان تغییر نخواهد نکرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای اظهار داشت: زمان برگزاری کنکور 98 به هیچ عنوان تغییر نخواهد نکرد و طبق زمان بندی از قبل مشخص شده، برگزار می گردد.

زمان برگزاری کنکور 98 به هیچ عنوان تغییر نخواهد نکرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، متن اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به توضیح ذیل است:

سازمان سنجش آموزش کشور ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیز که در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استان های کشور دچار آسیب شده اند، به اطلاع عموم داوطلبان محترم می رساند، تعویق زمان برگزاری آزمون با توجه به آنالیز های انجام گرفته در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و دلایل مشروحه ذیل، امکان پذیر نیست.

1- آزمون سراسری دارای یک فرآیند طولانی مدت بوده که بخش کوچکی از آن نرم افزاری و بخش اعظم آن عملیات فیزیکی و میدانی (مستلزم حضور داوطلبان واجد شرایط) است و به عنوان مثال بعد از برگزاری آزمون حدود بیست روز برای جمع آوری پاسخنامه ها از کل کشور، تصحیح اوراق، استخراج نتایج و اعلام نتایج اولیه زمان ضروری است که در دهه اول مرداد معمولاً این نتایج اعلام می شود، پس از آن فرآیند انتخاب رشته آغاز می شود که این فرایند نیز بیست روز به طول می انجامد، بعد از این مرحله ضروری است فهرست اسامی متقاضیان دانشگاه فرهنگیان و یا سایر رشته های خاص که دارای مصاحبه و گزینش هستند استخراج و اعلام شود. همچنین برگزاری و تصحیح اوراق آزمون عملی بعضی از رشته های دانشگاهی از قبیل نقاشی، ارتباط تصویری، موسیقی و … می بایست انجام پذیرد که این امور نیز 20 تا 25 روز زمان می برد و با طی این فرایند، نتایج نهایی هر ساله انتها شهریورماه اعلام می شود که در این شرایط نیز همیشه آغاز ترم تحصیلی دانشجویان جدیدالورود با تأخیر حداقل یک تا دو هفته ای روبرو می باشد. لذا در صورت تعویق به هر میزان در زمان برگزاری، در مقایسه با برنامه زمانی فعلی، اعلام نتایج نیز با همان میزان با تأخیر روبرو و آغاز تحصیل این دانشجویان را در ترم اول با مشکل روبه رو و مسائل و مسائل غیرقابل جبران در مدیریت آموزشی خدمات دانشجویی و … برای دانشگاه ها ایجاد خواهد کرد.

2- تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری با توجه به فشردگی آزمون ها در تابستان باعث تغییر در سایر آزمون ها از قبیل کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، آزمون فنی و حرفه ای و … که قرار است در مرداد و شهریور ماه برگزار شود که قطعاً این تغییرات آشفتگی و مسائل زیادی را برای سازمان، دانشگاه ها و داوطلبان این آزمون ها به دنبال خواهد داشت.

3- با توجه به این که برنامه زمانی آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از یک سال قبل اطلاع رسانی شده و داوطلبان با توجه به وضعیت زندگی، شغل و تحصیل خود برنامه ریزی نموده اند، تغییر آزمون باعث اعتراض های اکثریت داوطلبان خواهد شد.

4- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور پیگیر جدی ارائه تسهیلات لازم برای داوطلبان آسیب دیده مستقیم از حوادث اخیر از مراکز ذی صلاح هستند که به محض حصول نتیجه به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید.

در انتها از داوطلبان آزمون سراسری سال 1398 درخواست می شود، جهت کسب هرگونه خبر و اطلاعات لازم در زمینه برگزاری آزمون سراسری، صرفاً به اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور که به وسیله سایت این سازمان و هفته نامه پیک سنجش منتشر می شود، مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زمان برگزاری کنکور 98 به هیچ عنوان تغییر نخواهد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری کنکور 98 به هیچ عنوان تغییر نخواهد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید