راهنمای خرید هدیه برای بچه ها و نوجوانان

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، دورهم جمع شدن در مناسبت های مختلف همواره برای بچه ها جذاب است. بچه ها عاشق شیطنت کردن و خوردن خوراکی های خوشمزه در این خانه و آن خانه یا رفتن به گردش هستند. اما علاوه بر این، هدیه دریافت به مناسبت های مختلف از جمله شب یلدا، عید نوروز و کادوی تولد هم باعث شاد شدن و تشویق شدن بچه ها به کارهای خوب می گردد. این روزها تنوع در اسباب بازی ها خیلی زیاد شده و هر بچه ای به توجه به سلیقه اش اسباب بازی، عروسک یا بازی متفاوتی را دوست دارد. به همین دلیل شاید انتخاب کادو تولد برای دختر بچه یا پسر بچه برای شما کار چندان ساده ای نباشد. علاوه بر این در انتخاب هدیه برای بچه ها و نوجوانان باید سنجیده عمل کرد. بچه ها و نوجوانان در سنین مختلف نیازها و سلایق مختلفی دارند و هر هدیه می تواند تاثیر متفاوتی در تربیت و روحیه آن ها داشته باشد. به همین دلیل سن کودک بسیار مهم است و باید در نظر گرفته گردد. در این جا یک راهنمای خرید هدیه یا کادو تولد برای پسر بچه و دختر بچه براساس رده های سنی مختلف تهیه کردیم که به شما یاری می نماید بهترین و مناسب ترین هدیه را برای بچه ها در سنین مختلف پیدا کنید و سفارش دهید.

راهنمای خرید هدیه برای بچه ها و نوجوانان

کادو برای دختر بچه و پسر بچه بالای 3 سال

لگو دوپلو

هرکدام از ساختنی های لگو براساس رده سنی و سلیقه مشخصی طراحی شده است. برای بچه ها 2 سال تا افراد 99 سال برنامه دارد. با توجه به این که فرزند عزیز شما چند سال سن دارد، شما می توانید یک لگو به او هدیه دهید. اولین پیشنهاد خرید لگو برای هدیه به بچه ها بالای 3 سال، سری لگو سری دوپلو مدل Plane است. این لگو 4 مینی فیگور دارد و مناسب رده سنی 2 تا 5 سال است. این مدل لگو مورد علاقه دختران و پسران بالای 2 سال است. پیشنهاد دوم ما برای خرید لگو مدل Fire Station از همین سری دوپلو است که در آن یک ایستگاه آتش نشانی، چند آدمک و یک سگ قرار گرفته است. این لگو بهترین کادو تولد برای یک پسر بچه یا دختر بچه زیر 5 سال است و هدیه گرفتنش او را به وجد می آورد. قطعات لگو دوپلو برای بچه های کوچک طراحی شده و بچه های کوچک نمی توانند آن های را ببلعند.

عروسک

اگر به دنبال خرید یک هدیه ساده برای بچه ها هستید، عروسک انتخاب خوبی خواهد بود. برای انتخاب میان صدها مدل، اول از همه باید به سن کودک توجه کنید. سپس باید کارتون های جدید را بشناسید و بدانید شخصیت مورد علاقه آن ها کیست. اگر دنبال یک عروسک زیبا به عنوان کادو تولد برای دختر بچه هستید، باید بدانید که شخصیت های محبوب میان دختربچه ها، شخصیت هایی مانند اسب های تک شاخ پونی، السا دورا هستند که عروسک هایشان موجود است. در غیر این صورت می توانید انواع عروسک های بامزه و را برای آن ها هدیه بگیرید. پیشنهاد اول ما عروسک پولیشی پونی است که 30 سانتی متر ارتفاع دارد. پیشنهاد دوم هم عروسک نمایشی گرگ زیرک از برند نیکی که یک عروسک دستکشی است.

خمیر بازی

بچه های کوچک از خمیربازی و ساختن و خراب کردن شکل های جدید لذت می برند. همان طور که می دانید، بچه های زیر 3 سال نباید خمیر بازی نمایند و برایشان خطرناک است، اما برعکس بچه ها بالای 3 سال با خمیربازی خلاقیت و مهارت های حرکتی خود را افزایش می دهند. با خرید یک بسته چند رنگ یا شن جادویی برای بچه های کوچک به آن ها یاری کنید تا تخیلات خود را با دستان خود به واقعیت تبدیل نمایند. شن جادویی هم مانند خمیر بازی است اما با بافت سبک تر و درشت تر است. برای انتخاب خمیر بازی برای هدیه دادن به بچه ها بالای 3 سال چند گزینه دارید؛ می توانید به آن ها یک بسته خمیر بازی ساده و با کیفیت به همراه لوازم قالب گیری کاردک هدیه بگیرید که پیشنهاد ما به شما خمیر بازی 10 رنگ پلیکان است. برای بچه های که می دانید چند بسته خمیر بازی در خانه دارند هم می توانید شن جادویی بم بعو کادو بگیرید که 3 بسته شن جادویی 500 گرمی رنگی به همراه قالب دارد.

سرگرمی و آشنایی با فنون

بچه ها از سن 5 سالگی به بعد آغاز به تقلید از پدر و مادرشان در بازی های خود می نمایند. مثل مادران خود آشپزی می نمایند یا باغبانی و نجاری را از پدر خود تقلید می نمایند. بهترین هدیه برای بچه ها در این سنین اسباب بازی هایی است که بتوانند با آن در نقش خود فروبفرایند و کارهای عظیم ترها را انجام دهند؛ مثل . پیشنهاد ما برای کادو تولد برای دختر بچه نازی که به آشپزی و خاله بازی علاقه دارد، اسباب بازی مجموعه آشپزخانه است. به عنوان کادو تولد برای پسر بچه کوچکی هم که به کارهای فنی علاقه دارد و دوست دارد با آچارها و پیچ های جعبه ابزار بازی کند، میز ابزارآلات اسباب بازی مناسب است.

کادو برای دختر بچه و پسر بچه بالای 7 سال

آموزش و خلاقیت

اگر در فکر هدیه برای بچه های بالای 7 سال هستید، پیشنهاد ما است. خلاقیت بچه ها در این سنین شکوفا می گردد و شما می توانید با چند هدیه مناسب برای سن و روحیات شان، به شکوفا کردن خلاقیت شان یاری کنید. برای تشویق بچه های که به آزمایش های علمی علاقه نشان می دهند می توانید کیت آموزشی 4ام مدل Robot Party را هدیه دهید. برخی از بچه ها هم به کارهای هنری علاقه نشان می دهند و از خلق نقاشی های جدید لذت می برند. یک بسته آبرنگ، گواش، مداد رنگی یا پاستل می تواند ابزاری برای شکوفا کردن ذوق هنری این بچه ها باشد. پیشنهاد ما به شما آبرنگ است.

پازل و خلاقیت

بهترین هدیه برای بچه های خلاق و باهوش می تواند یک پازل عظیم یا یک بسته ابزار کاردستی باشد. ساختن باعث افزایش تمرکز بچه می گردد و می تواند حافظه آن ها را تقویت کند. از طرفی نتیجه کار که یک تصویر بی نقص است به آن ها اعتماد به نفس می دهد. علاوه بر پازل دیگر مثل ساختن زیورآلات از با لوازم ساده مثل مهره، سنگ، کش و بافتنی می تواند خلاقیت و مهارت های بینایی و مهارت های حرکتی آن ها را تقویت می نماید. اگر شما هم دوست دارید که این مهارت ها در فرزندان شما افزایش پیدا کند، پیشنهاد ما برای انتخاب پازل، پازل سه بعدی چوبی برتاریو مدل مرسدس است و برای کادو دادن یک کاردستی خوب، ساختنی دستبند Beading Around را به شما پیشنهاد می کنیم.

لگو

برند لگو علاوه بر سری دوپلو، سری های بسیار متنوع دیگری هم دارد که برای سنین 4 تا 99 سال طراحی شده اند. این موضوع این اسباب بازی را تبدیل به یک هدیه خوب برای تمام بچه های بالای 4 سال می نماید چون می توانند با آن بازی نمایند و خلاقیت و هوش خود را افزایش دهند. برخی از بچه ها به اسباب بازی های پازل و ساختنی خیلی علاقه نشان می دهند، اما برخی دیگر کمتر و این وظیفه ماست که آن ها را با این اسباب بازی های مفید آشنا کنیم. بهترین هدیه تولد برای بچه ها مدرسه ای یک بسته لگو مناسب با سن آن هاست. در انتخاب لگو برای هدیه به بچه ها ما دو پیشنهاد عالی برای شما داریم؛ پیشنهاد اول، لگو سری Marvel Super Heroes مدل Hulk VS Red Hulk است که به درد سنین بین 7 تا 14 سال می خورد و پیشنهاد دوم، لگو سری Creator مدل Ferris F40 که برای سنین بالای 14 سال مناسب است.

اسکیت و اسکوتر

برای بچه های پرانرژی و پرجنب و جوش که مدام در حال تحرک و بازی اند، بهترین هدیه یک وسیله بازی برای تخیله انرژی آن هاست. با توجه به سن و سلیقه بچه ها و البته محل زندگی آن ها می توانید برایشان ، یا کادو بگیرید. دخترها و پسرها هر دو اسکوتر دوست دارند و بازی کردن با آن را سریع یاد می گیرند. پیشنهاد ما برای بچه های بالای 7 سال اسکوتر پرو اسپرتز مدل Musical است. این اسکوتر تحمل وزن خوبی دارد به همین دلیل بچه ها می توانند مدت زیادی سوار آن شوند. اما برای بچه هایی که اسکیت بازی را دوست دارند و کفش های اسکیت را از پای خود در نمی آورند می توانید یک اسکیت برد هدیه بگیرید تا مهارت خود را بیشتر به چالش بکشند، پیشنهاد ما به شما اسکیت برد مدل Notebook است.

کادو برای بچه ها و نوجوانان بالای 12 سال

خلاقیت و آموزش

همه ما در سنین پایین علاقه های خود را پیدا کردیم. برخی از این علاقه ها به مرور زمان تغییر کرد و برخی از آن ها هم راستا زندگی ما را می سازند. به همین جهت بچه ها باید بتوانند کارهای مختلف را تجربه نمایند تا علاقه خود را پیدا نمایند. برای هدیه تولد بچه ها، عیدی یا هدایایی که به مناسبت های مختلف به آن ها می دهیم، می توانیم مختلف را امتحان کنیم. کیت آموزشی خانواده باهوش من مدل Crystal Growing حاوی ابزارهایی است که به بچه ها یاری می نماید به تنهایی به ساخت و رشد کریستال های رنگی بپردازند و از نزدیک و به طور عینی و عملی با فرایند تشکیل کریستال ها (مشابه نبات) آشنا شوند. همچنین بسته آموزشی ساختنی گرافیکس مدل Friendship Bracelets که به نوجوانان یاد می دهد چطور با نخ و ابزار ساده برای خود و دوستانشان دستبندهای زیبا بسازند.

ربات و گجت

یک هدیه مناسب برای نوجوانان علاقه مند به تکنولوژی و علم رباتیک،چیزی جز یک ربات کنترلی با جزییات و قابلیت های جذاب نیست. این روزها کلاس های رباتیک میان بچه ها و پدر و مادرها بسیار پرطرفدار شده و بچه ها با این موضوع آشنایی دارند. بچه هایی که با بسته های ربات سازی که در مدرسه و کلاس کار می نمایند، از بازی با ربات های جذاب بسیار لذت می برند. برای بچه هایی که به مسابقات سرعت علاقه دارند می توانید ربات کنترلی Jumping Night Diesel را هدیه بگیرید که قابلیت فیلمبرداری دارد و به موبایل شما متصل می گردد. اما اگر دوست دارید هدیه شما جنبه آموزشی هم داشته باشد، بهتر است سراغ کیت های آموزش رباتیک مانند کیت آموزشی چهار ربات نوآوران الکترونیک مدل روبونو2 بروید.

بازی فکری و دورهمی

نوجوانان بیشتر دور هم جمع می شوند و با دوستان خود بازی می نمایند. و گروهی در این دورهمی ها خیلی لذت بخش است، پس چرا هدیه تولد بچه هاییی که در این سنین هستند را یک بازی فکری یا بازی کارتی انتخاب نکنیم؟ بین بازی های فکری گزینه های زیادی وجود دارد که سلیقه همه دخترها و پسرها را جواب می دهد. اگر به دنبال یک بازی کارتی محبوب هستید که خودتان هم بتوانید به بچه ها ملحق بشوید و با آن ها بازی کنید، بازی فکری Uno یک انتخاب عالی است. اما برای بچه هایی که همه بازی های قدیمی را بازی نموده اند یک پیشنهاد هدیه خاص و جذاب داریم؛ بازی دورهمی شب مافیا که روایتی جدید از بازی معروف مافیاست.

پهباد و ماشین کنترلی

کوادکوپترها و ماشین های کنترلی همواره پرطرفدارند، خصوصا این روزها که کنترل و حرکت آن ها بسیار پیشرفت نموده است. اگر هل سفر هستید و با بچه ها به طبیعت و فضای باز می روید، یک می تواند تفریح یک روز شما را تامین کند. می توانید برای هدیه روز تولد بچه ها و نوجوانان یک کوادکوپتر با موتور قوی بخرید که قابلیت معلق زدن و کارهای دیگر داشته باشد. اما اگر یک اسباب بازی کنترلی برای فضای بسته می خواهید، یک می تواند یک هدیه جذاب برای بچه ها باشد. پیشنهاد ما برای خرید کوادکوپتر کنترلی، کواد کوپتر سایما مدل X20 است و برای کسانی که دنبال یک ماشین کنترلی خوب هستند، ماشین بازی کنترلی راستار مدل Ferrari Laferrari است.

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای خرید هدیه برای بچه ها و نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید هدیه برای بچه ها و نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید