دیوان عالی پاکستان درخواست تجدیدنظر پرویز مشرف را رد کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، دیوان عالی پاکستان درخواست تجدیدنظر پرویز مشرف در پرونده محکومیتش به اتهام خیانت بزرگ را رد کرد.

دیوان عالی پاکستان درخواست تجدیدنظر پرویز مشرف را رد کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، یک منبع مطلع به روزنامه داون پاکستان گفت، دیوان عالی پاکستان با رد درخواست تجدیدنظر پرویز مشرف، رئیس جمهوری و رئیس پیشین ارتش پاکستان نزد این دیوان در قبال حکم اعدامش به اتهام ارتکاب خیانت بزرگ تاکید نمود، تا زمانی که درخواست کننده خودش را به مقامها تسلیم نکند درخواست او از سوی دادگاه پذیرفته نخواهد شد.

به گزارش پایگاه زی نیوز،روز پنجشنبه پرویز مشرف از دیوان عالی کشورش خواست تا حکم 2019 دیوان ویژه که او را به جرم خیانت بزرگ به اعدام محکوم کرد، لغو کند.

یک دادگاه ویژه پاکستان در 17 دسامبر 2019 با صدور حکمی پرویز مشرف را به اعدام محکوم کرد. این اولین بار در تاریخ پاکستان است که یک رئیس ارتش به جرم خیانت بزرگ گناهکار شناخته و به مرگ محکوم می گردد.

پرویز مشرف در درخواست استیناف خود که از سوی وکیلش ثبت شد، بیان کرد از آنجا که فرایند محاکمه خود را ناقض قانون اساسی پاکستان می داند، باید این حکم لغو گردد.

او گفت که باور دارد، دادگاهی که علیه او تشکیل شده است نقض آشکار قانون اساسی پاکستان و قانون آیین دادرسی کیفری 1898 این کشور بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دیوان عالی پاکستان درخواست تجدیدنظر پرویز مشرف را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی پاکستان درخواست تجدیدنظر پرویز مشرف را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید