در شرایطی که اپل و سامسونگ در فروش با مشکل روبرو اند، هواوی اوج می گیرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، موسسه آمار IDC به تازگی جدیدترین آمار خود در حوزه فروش گوشی های هوشمند را منتشر نموده و طبق آن، برنده اصلی در چند ماه اخیر، غول دنیای تکنولوژی چینی یعنی شرکت هواوی بوده است. فروش بسیار خوب هواوی در شرایطی رقم خورده که دو حاکم دنیای گوشی های هوشمند یعنی سامسونگ و اپل، با کاهش فروش روبرو بوده اند.

در شرایطی که اپل و سامسونگ در فروش با مشکل روبرو اند، هواوی اوج می گیرد

در حال حاضر چند وقتی است که هواوی، صندلی دومین فراوری کننده گوشی در جهان را به دست می آورد و دوباره پس از چند ماه به اپل واگذار می نماید. اولین بار در سال 2017 بود که هواوی توانست با گذشتن از اپل، صندلی دومین بازیگر بزرگ جهانی گوشی های هوشمند را به دست بیاورد و در سال 2018، این صندلی مدام با اپل جابه جا می شد. حالا کوشش ها و بهبودهایی که هواوی در سال 2019 نشان داده، باعث شده تا صندلی هواوی به عنوان دومین فراوری کننده بزرگ گوشی، محکم تر از همواره باشد. برای مقایسه، هواوی در سه ماهه اول سال 2018 توانسته بود 39.3 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند و حالا در سه ماهه اول 2019، این عدد به 59.1 میلیون رسیده است. این آمار هم توسط IDC و هم موسسه SA، تایید شده است.

میزان فروش اپل در همین زمان یعنی سه ماهه اول سال گذشته، 52.5 میلیون دستگاه بود اما در سه ماهه اول امسال، میزان فروش اپل کاهش داشته و بین 36 تا 43 میلیون دستگاه بوده است. دلیل معین نبودن دقیق فروش اپل، این است که این شرکت اعلام نمی نماید که در هر سه ماهه اقتصادی، چه تعداد دستگاه به فروش رسانده و موسسات آماردهی نیز تخمین می زنند که فروش گوشی های اپل بین 36 تا 43 میلیون دستگاه آیفون بوده است. سامسونگ نیز در سه ماهه اول امسال نسبت به پارسال شاهد رشد نبوده و از فروش 78.2 میلیونی در پارسال، به فروش 71.9 میلیونی در امسال رسیده است. درواقع اگر هواوی انقدر در فروش گوشی هوشمند رشد نداشت، می توانستیم بگوییم که جهانی گوشی های هوشمند با یک مشکل بزرگ روبرو شده است. شرکت های شیائومی و اوپو که در رده های چهارم و پنجم قرار دارند نیز فروش مشابهی نسبت به قبل داشته اند و شاهد رشد یا ضرر نبوده اند.

دیگر برندهای جهانی که تاثیر زیادی روی فروش گوشی های هوشمند دیگر شرکت ها داشتند نیز خودشان با مشکل روبرو هستند. برای مثال سونی هنوز با فروش گوشی های خود مسائل فراوانی دارد و شنیده شده که این شرکت می خواهد کارکنان بخش موبابل خود را نصف کند! ال جی هم هفته گذشته تصمیم گرفت کارخانه جات فراوری گوشی در کشور خودش، یعنی کره جنوبی را، کنسل کند و برای کاهش هزینه ها، کارخانه های فراوری را به کشور ویتنام منتقل کند. اچ تی سی هم که صرفا به خاطر گوشی عجیب بلاک چین خود در بازار حضور دارد و دیگر مثل گذشته، شرکت بزرگی نیست.

هواوی در این بین، یک مستثنی است. این شرکت به صورت معین از فعالیت در آمریکای شاقتصادی منع شده و در بازارهای در حال توسعه هم حضور چندانی ندارد. تمام پیروزیت این شرکت در یکسال اخیر، مدیون فروش خوبی این گوشی در خانه یعنی کشور چین و همچنین در بازارهای اروپایی است.

در طول دو سال گذشته یعنی زمانی که سامسونگ و اپل، گوشی های خود را با بروزرسانی های سخت افزاری کوچک عرضه می کردند، هواوی هربار با ویژگی های جدید، کاربران خود را شگفت زده نموده است. این شرکت روی بخش دوربین در گوشی های هوشمند، سرمایه گذاری زیادی نموده است که حالا می بینیم با رشد فروش گوشی های این شرکت، این سرمایه گذاری امتحان خود را پس داده و پیروز بوده است. درواقع هواوی بیشتر از هر شرکت دیگری توانسته کاربران را به خرید گوشی جدید، تشویق کند.

هدف هواوی همواره این بوده که بتواند صندلی اول فراوری کنندگان گوشی هوشمند در جهان را به دست بیاورد و این هدف، تنها چندماه پیش یک خوش بینی بیش از حد به نظر می رسید. اما امروز به نظر می رسد که هواوی واقعا توانایی دریافت صندلی سامسونگ را دارد. این شرکت عقیده دارد که تا انتها امسال، می تواند صندلی سامسونگ را از این شرکت برباید و خود را به عنوان بزرگترین فراوری کننده گوشی هوشمند در جهان، معرفی کند. دلایل کمی وجود دارد که بخواهیم بگوییم هواوی ممکن است این رتبه را به دست نیاورد اما نکته مهم این است که رسیدن به این هدف، حالا از هر زمان دیگری محتمل تر است. شما در این زمینه چه فکر می کنید؟

منبع: TheVerge

منبع: دیجیکالا مگ

به "در شرایطی که اپل و سامسونگ در فروش با مشکل روبرو اند، هواوی اوج می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در شرایطی که اپل و سامسونگ در فروش با مشکل روبرو اند، هواوی اوج می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید