درخواست کنگره آمریکا از فدرال رزرو برای توسعه ارز دیجیتالی

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، دو نفر از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه به رئیس بانک مرکزی این کشور خواهان معرفی یک ارز دیجیتالی توسط این نهاد شدند.

درخواست کنگره آمریکا از فدرال رزرو برای توسعه ارز دیجیتالی

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی به نقل از کوین دسک، بیل فوستر و فرنچ هیل، دو نفر از نمایندگان جمهوری خواه مجلس آمریکا با اشاره به کوشش کشورهای مختلف برای راه اندازی ارزهای دیجیتالی از جروم پاول- رئیس بانک مرکزی این کشور - خواستند کار بر روی معرفی ارز دیجیتالی فدرال رزرو را شروع کند.

آن ها در این نامه نوشته اند: فدرال رزرو به عنوان بانک مرکزی آمریکا از توانایی و بی طرفی کامل برای معرفی و راه اندازی یک ارز دیجیتالی ملی در آمریکا بهره مند است. ما نگرانیم که در بلندمدت، نقش دلار در برابر پول های بدون پشتوانه مجازی تضعیف گردد.

در این نامه با اشاره به این که اکنون 40 کشور در دنیا در حال مطالعه بر روی استفاده از ارزهای دیجیتالی هستند، اعلام شده است که اکنون بعضی از متحدان نزدیک آمریکا نیز از ایده راه اندازی یک ارز دیجیتالی با پشتوانه های مختلف برای جایگزینی دلار حمایت می نمایند.

نمایندگان مجلس آمریکا بدون اشاره مستقیم به پروژه ارز دیجیتالی فیس بوک موسوم به لیبرا نوشته اند: نباید اجازه دهیم که تنها شرکت های خصوصی روی مساله ارز دیجیتالی کار نمایند. چنین کاری باعث می گردد تا معالات ارزی از نظارت های قضایی دور بماند.

علاوه بر کنگره آریکا، مقامات وزارت خزانه داری آمریکا و حتی کشورهای اروپایی نیز نسبت به توسعه پروژه ارز دیجیتالی لیبرا ابراز نگرانی نموده اند. پیش تر، توماس جوردن- رئیس بانک مرکزی سوئیس - که در یک همایش پولی در شهر زوریخ سوئیس سخنرانی می کرد، با هشدار نسبت به ارزهای دیجیتالی گفته بود که پروژه هایی نظیر ارز مجازی فیس بوک موسوم به لیبرا می تواند بر توانایی های این بانک و یا بانک های مرکزی دیگر برای کنترل سیاست های پولی تاثیر بگذارد.

برونو لو مر - وزیر دارایی فرانسه - نیز گفته است این کشور در همکاری با آلمان کوشش خواهد نمود جلوی فعالیت لیبرا در اروپا را بگیرد. سیگال ماندکلر- معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مقابله با تامین اقتصادی تروریسم و پولشویی - نیز گفته است تا زمانی که فعالیت ارزهای دیجیتالی نظیر لیبرا تحت نظارت کامل قرار نیگرند، با آن ها مخالفت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست کنگره آمریکا از فدرال رزرو برای توسعه ارز دیجیتالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کنگره آمریکا از فدرال رزرو برای توسعه ارز دیجیتالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید