خودروی الکتریکی با 1200 اسب بخار قدرت ساخته می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به نظر می رسد رودستر(Roadster)تسلا تنها خودروی الکتریکی قدرتمندی نیست که در آینده عرضه می گردد. به همین دلیل استارت آپی جدید به نام Drako Motors از طرح خودروی GTE رونمایی نموده است. این یک خودروی الکتریکی صندوق دار است که قدرت رقابت با همتایان قدرتمند خود، بدون در نظر دریافت سوختشان را دارد.

خودروی الکتریکی با 1200 اسب بخار قدرت ساخته می گردد

این خودرو دارای چهار موتور است و 1200 اسب بخار قدرت دارد. گشتاور آن نیز 6500 فوت بر پوند اعلام شده است. هر چند این قدرتمندترین خودروی دنیا نیست، اما سرعت خارق العاده ای خواهد داشت.

این استارت آپ هنوز اعلام نکرده خودرو در چه مدت زمانی سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر برساعت می رساند. اما بیشترین سرعت این خودرو 206 مایل برساعت اعلام شده که نسبت به بسیاری از خودروهای الکتریکی بالاتر است. همچنین در این وسیله نقلیه الکتریکی از قطعات باکیفیت از جمله ترمزهای سرامیکی Brembo استفاده می گردد.

خودروی مذکور براساس شاسی Fisker Karma ساخته می گردد اما ظرفیت 4 سرنشین و بارهای آنها را نیز دارد.

GTA مجهز به یک باتری 90 کیلووات ساعتی خواهد بود و تعیین نیست با یک بار شارژ چه مسافتی را طی می نماید. اما باید توجه داشت استفاده از چهار موتور در خودرو با توجه به تعیینات دیگر خودرو، به باتری فشار می آورد.

با وجود تمام آنچه گفته شد به نظر می رسد استارت آپ Drako تصمیم دارد این خودرو را به طور واقعی بسازد. فراوری آن به زودی آغاز می گردد و طبق پیش بینی ها نخستین محموله خودروهای GTA در 2020 ارائه خواهند شد.

این خودروساز میخواهد فقط 25 نمونه از این خودرو بسازد و با قیمت 1.25 میلون دلار بفروشد. این در حالی است که تسلا رودستر با بهای 200 هزار دلار عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خودروی الکتریکی با 1200 اسب بخار قدرت ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی الکتریکی با 1200 اسب بخار قدرت ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید