خشونت هندو ها علیه مسلمانان در هند به شدت افزایش یافته است

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، رسانه های خبری با انتشار تصاویر حمله یک گروه هندو به یک فرد مسلمان در هند اعلام کردند خشونت و درگیری هندوها علیه مسلمانان پس از وضع قانون شهروندی در این کشور افزایش یافته است.

خشونت هندو ها علیه مسلمانان در هند به شدت افزایش یافته است

به گزارش، رسانه های خبری با اشاره به اعتراضات گسترده اخیر در هند در اعتراض به قانون شهروندی که علیه مسلمانان وضع شده است، اعلام کردند خشونت هندو های افراطی علیه مسلمانان در این کشور به شدت افزایش یافته است.

در روز یکشنبه انتشار تصاویر حمله یک گروه هندو به یک فرد مسلمان که در حال بازگشت از مسجد به خانه بود واکنش های زیادی را برانگیخته است.

شبکه خبری رویترز در این باره گزارش داد در نزدیکی محل حمله به زبیر در هلی نو پایتخت هند، معترضان هندو و مسلمان به مدت چندین ساعت با درست کردن موانعی شبیه به سنگر با پرتاب سنگ و بمب های دست ساز با یکدیگر به زد و خورد پرداختند.

روزنامه انگلیسی گاردین نیز گزارش داد در درگیری های 4 روزه در شمال شرق دهلی نو تعداد از مساجد به آتش کشیده و مسلمانان زنده زنده در خانه هایشان سوزانده شده اند و یا آن ها را به خیابان ها کشانده و مورد ضرب و شتم شدید قرار داده اند.

: مسلمانان هند زیر آتش هندو های افراطی+ فیلم و عکس

تظاهرات آمریکایی ها در اعتراض به حمله هندو های افراطی به مسلمانان هند

فروشگاه ها و اماکن متعلق به مسلمانان به آتش کشیده شده و در خیابان هایی که مسلمانان و هندو ها پیش از این مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کردند اجساد کف خیابان دیده شده و مغازه ها و منازل زیادی تخریب شده اند.

گاردین نوشت پلیس هند در بسکمک از موارد کنار ایستاده و یا حتی به کمک هندو ها رفته و در این جنایات به آن ها ملحق شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خشونت هندو ها علیه مسلمانان در هند به شدت افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشونت هندو ها علیه مسلمانان در هند به شدت افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید