خروس فرانسوی به دادگاه می رود

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، موریس، خروس فرانسوی روز پنجشنبه 13 تیر در دادگاه عالی در شهر روشفو در غرب فرانسه حاضر شد تا به علت شکایت همسایگان از آزاردهنده بودن قوقولی قوی بامدادیش محاکمه گردد.

خروس فرانسوی به دادگاه می رود

خانم کورین فسو، صاحب خروس می گوید همسایگانش در روستای سن پیر دولرون ابتدا در آوریل 2017 درباره آزاردهنده بودن صدای خروسش شکایت کردند و از او خواستند خروسش را ساکت کند.

خانم فسو می گوید: من 35 سال است که اینجا زندگی نموده ام و هیچ وقت کسی را آزار نداده ام. اما همسایگان در جلسه دادگاه موریس را متهم کردند که باعث آلودگی صوتی می گردد. قرار است که رای دادگاه در 5 سپتامبر اعلام گردد.

خانم فسو پس از محاکمه گفت: امیدوارم این مردم معنی زندگی روستایی را بفهمند. به گفته او این همسایگان شهرنشینانی هستند که فقط چند بار در سال به سن پیر دولرون می آیند. شکایت این همسایگان بر ضد خروس که یکی از نمادهای ملی فرانسه است، به عنوان شاهدی بر شکاف میان فرانسه شهری و فرانسه روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

خانم فسو در این باره گفت: راه چاره این است که مردم بفهمند شرایط حومه شهر را بفهمند و دریابند که باید صدای خروس را تحمل کرد. من می خواهم از همه خروس ها در فرانسه حمایت کنم.

منبع: همشهری آنلاین

به "خروس فرانسوی به دادگاه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروس فرانسوی به دادگاه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید