خبرنگاران چهار قاچاقچی احشام در مهاباد دستگیر شدند

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، مهاباد- خبرنگاران- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: چهار قاچاقچی احشام با هوشیاری ماموران انتظامی در یکی از مسیرهای فرعی این شهرستان دستگیر شدند.

خبرنگاران چهار قاچاقچی احشام در مهاباد دستگیر شدند

سرهنگ محمد توحیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خاتون شرقی افزود: در راستای تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق احشام و دام زنده و سلب تحرک از قاچاقچیان، ماموران پلیس در محور مهاباد - ارومیه، به خودروهای عبوری از یک جهت فرعی مشکوک شده و آنها را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در این عملیات سه دستگاه خودرو نیسان و یک دستگاه ایسوزو متوقف و از آنها 9 راس گاو قاچاق و فاقد هرگونه مجوز تردد کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: طبق اعلام کارشناسان ارزش ریالی احشام کشف شده 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ توحیدی افزود: در این رابطه چهار نفر دستگیر و چهار دستگاه خودرو توقیف شدند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی اعلام کرد: قاچاق احشام با توجه به ممنوعیت عرضه دام زنده از آذربایجان غربی از خطوط قرمز ستاد مبارزه با قاچاق کالا در این شهرستان محسوب می گردد و نهادهای مسوول در این زمینه سخت گیری و با متخلفان به شدت برخورد می نماید.

وی گفت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در جابجایی دام ها برای قاچاق آن به خارج از کشور را به سامانه 110 پلیس اطلاع دهند.

اوایل ماه جاری نیز با هوشیاری ماموران انتظامی مهاباد از قاچاق و انتقال 25 هزار راس دام به شهر مرزی سردشت جلوگیری شده بود.

مهاباد با 240 هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد آنالیز قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چهار قاچاقچی احشام در مهاباد دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار قاچاقچی احشام در مهاباد دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید