خبرنگاران جذب کامل اعتبارات مسکن در خراسان جنوبی پیگیری می شود

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، بیرجند - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تمام تلاش بر این است که صد درصد اعتبارات بخش مسکن شهری و روستایی در استان جذب شود.

خبرنگاران جذب کامل اعتبارات مسکن در خراسان جنوبی پیگیری می شود

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید کمال الدین میرجعفریان روز سه شنبه در نشست شورای راهبری تامین مسکن استان افزود: احداث 6 هزار واحد مسکن شهری و روستایی ویژه اقشار خاص و بهسازی واحدهای مسکونی موجود در بافت های فرسوده از اقدامات شایسته استان است.

وی گفت: متقاضیان در این طرح از 50 میلیون تومان وام قرض الحسنه و 30 میلیون تومان کمک بلاعوض تفاهم نامه بین استانداری، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برخوردار می شوند.

معاون استاندار خراسان جنوبی شرح داد: تا به امروز سه هزار و 379 نفر، تقاضای خود را برای استفاده از این تسهیلات اعلام کرده اند.

وی گفت: براساس مصوبه جلسه قبل شورای راهبری مسکن استان، مقرر شد فرمانداران در بازه زمانی 10 روزه نسبت به جذب هزار و 700 واحد باقیمانده اقدام کنند.

میرجعفریان ادامه داد: طبق تصمیم اعضا در جلسه امروز، مقرر شد سهمیه این واحدها در بخش مسکن روستایی تخصیص داده شود.

وی گفت: سهمیه هر شهرستان از این واحدها معین شده است و فرمانداران باید طی بازه زمانی 15 روز این سهمیه را جذب کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: طبق مصوبه شورای مسکن استان، چنانچه سهمیه منطقه ای جذب نشود، آن سهمیه به دیگر شهرستان ها اختصاص خواهد یافت.

وی بیان نمود: هدف از این تصمیم، جذب کامل اعتبارات مسکن شهری و روستایی در استان خراسان جنوبی است.

وی با اشاره به شرایط کرونایی گفت: از طریق فرمانداری ها و بخشداری ها به دهکمک ها اجازه داده می شود که پرونده ها را در محل روستا تشکیل داده و به بنیاد مسکن ارائه کنند.

میرجعفریان گفت: بنیاد مسکن بعد از تکمیل پرونده ها، آنها را به بانک ارسال می دارد و با معین برنامه زمان بندی، متقاضیان برای مراجعه به بانک از طریق ارسال پیامک یا طی تماس تلفنی فراخوان می شوند تا از تجمع در محیط بانک جلوگیری شود.

وی به تخفیف 50 درصدی پروانه های ساختمانی نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان متعهد به رعایت این مصوبه هستند.

معاون استاندار خراسان جنوبی از تصمیم شورای مسکن در راستای حمایت از متقاضیان مهاجرت به روستاها هم گفت و افزود: براساس این تصمیم چنانچه فردی قصد بازگشت و سکونت دائم در روستا را داشته باشد، از تسهیلات و امکانات دولتی بهره مند می شود.

وی گفت: شرط برخورداری از امکانات و تسهیلات دولتی، مهاجرت معکوس و سکونت دائم در مناطق روستایی است.

شورای راهبری تامین مسکن استان با حضور تصویری همه فرمانداران و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار گشت.

با توجه به گذراندن دوره نقاهت احتیاطی و منفی شدن تست کرونا معاون استاندار، میرجعفریان خود ریاست جلسه را به عهده داشت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جذب کامل اعتبارات مسکن در خراسان جنوبی پیگیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جذب کامل اعتبارات مسکن در خراسان جنوبی پیگیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید