حضور 16 گروه در چهارمین جشنواره اکو قطعی شد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، خبرنگاران/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، از قطعی شدن حضور 16 گروه در چهارمین جشنواره بین المللی غذای اکو در زنجان اطلاع داد.

حضور 16 گروه در چهارمین جشنواره اکو قطعی شد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، یحیی رحمتی در نشست رسانه ای چهارمین جشنواره بین المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم با یادآوری اینکه اولین جشنواره بین المللی غذای اکو به صورت مشترک و هم زمان با جشنواره آش ایرانی در زنجان برگزار گردید، اضافه نمود: دومین و سومین دوره جشنواره بین المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم به صورت جداگانه و با حضور مهمانان خارجی برگزار و مورد استقبال علاقه مندان به این جشنواره همانند جشنواره آش که صندلی ویژه ای در کشور دارد، نهاده شد.

وی با اشاره به اینکه زنجان به عنوان استان برتر در زمینه برگزاری رویدادهای بین المللی شناخته شده است، توضیح داد: خوشبختانه برنامه ریزی های لازم برای برگزاری هر چه بهتر چهارمین جشنواره بین المللی غذای اکو در زنجان اتخاذ شده و تا به امروز حضور 16 گروه به همراه ایران در این جشنواره که قرار است طی روزهای 11 تا 13 اردیبهشت ماه به میزبانی زنجان برگزار گردد، قطعی شده و در صورت قطعی شدن حضور ویتنام، تعداد گروه های حاضر در این جشنواره به 17 گروه خواهد رسید.

این مسئول با یادآوری اینکه برگزاری سه دوره جشنواره بین المللی غذای اکو در زنجان تا به امروز دستاوردهای بزرگی را برای استان به همراه داشته است، ادامه داد: یکی از شرایط ویژه این جشنواره برای شرکت کنندگان این است که ارائه غذاهای سنتی که شناسنامه خود آن کشور را به همراه داشته باشند، در این جشنواره اجباری است. همچنین حضور پنج استان برای ارائه غذاهای سنتی در این جشنواره قطعی شده که امکان افزایش این تعداد به 10 استان نیز دور از انتظار نیست.

رحمتی با اشاره به اینکه در کنار برگزاری جشنواره بین المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم، شاهد برپایی صنایع دستی و محصولات مرتبط با آشپزخانه و حوزه غذا خواهیم بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان زنجان رتبه اول تولیدات صنایع دستی فلزی را در سطح کشور دارد، برگزاری نمایشگاه جنبی به ویژه در زمینه تولیدات ظروف می تواند توانمندی های صنایع دستی زنجان را در این حوزه بیش از پیش نمایان نموده و در معرض دید علاقه مندان قرار دهد که بی شک استقبال از این نمایشگاه نیز پرشور خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان همچنین هدف اصلی از برگزاری این جشنواره را تبدیل قطب غذایی به عنوان یک جاذبه گردشگری در استان عنوان و گفت: زنجان این تجربه بزرگ و پیروز را در جشنواره آش که در سطح ملی برگزار می گردد، به دست آورد و امروز جشنواره بین المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم، پا را فراتر گذاشته و میخواهد این نوع گردشگری را در سطح جوامع بین المللی مطرح کند.

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، در انتها این نشست از پوستر چهارمین جشنواره بین المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور 16 گروه در چهارمین جشنواره اکو قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 16 گروه در چهارمین جشنواره اکو قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید