جهنم قاره سبز در راه است

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی به نقل از روسیاالیوم، کارشناسان آب و هوا درباره افزایش دما در کشورهای اروپایی هشدار دادند و اعلام کردند که این پدیده نه تنها کاهش نخواهد داشت بلکه برعکس ادامه دار خواهد بود و دارای تبعاتی بر سلامت و تنوع زیستی است.

جهنم قاره سبز در راه است

افزایش دما در بعضی کشورهای اروپایی در چند روز گذشته ثبت شده است به طوری که به بیش از 41 درجه سانتی گراد رسیده است. دمای هوا در فرانسه 41.4 درجه، بلژیک 40.3 درجه، انگلیس 38 درجه و هلند 41.7 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

روزنامه دیلی تلگراف امروز از گرمای بی سابقه در انگلیس خبر داده است.

کارشناسان هواشناسی در سازمانهای جهانی و منطقه ای اعلام نموده اند که پدیده گرم شدن همراه با موجهای قوی گرم در بسیاری از مناطق است.

کارشناسان تغییرات آب و هوایی هشدار داده اند که این تغییرات تأثیر منفی در دراز مدت بر سلامت ساکنان و وضعیت اکوسیستم دارد به گونه های که دمای بسیار بالای هوا بر عملکرد انسان تأثیر می گذارد به ویژه که دمای بالا معمولاً با غلظت بیش از حد گاز ازون همراه است که برای دستگاه تنفسی زیان آور است.

این کارشناسان اشاره کردند که دمای بالای ثبت شده هوا در سال 2003 سبب کشته شدن 70 هزار اروپایی شد.

کارشناسان همچنین اعلام نموده اند که دمای بالای هوا بر منابع آبی و بخش کشاورزی تأثیر خواهد گذاشت.

آنها اعلام کردند که علاوه بر کوشش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، اتخاذ تدابیری برای سازگاری با شرایط جدید آب و هوایی هم لازم است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جهنم قاره سبز در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهنم قاره سبز در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید