تسلا به دنبال حل مشکل کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در آمریکا

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، الون ماسک مدیر عامل شرکت تسلا از توانایی این شرکت برای تأمین بخشی از نیاز آمریکا به دستگاه تنفس مصنوعی در صورت جدی تر شدن کمبود آن در ایالات متحده خبر داد.

تسلا به دنبال حل مشکل کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در آمریکا

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از انگجت، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا که به بیماری هزاران نفر در این کشور انجامیده، بیمارستان های آمریکا به طور جدی با کمبود دستگاه تنفس مصنوعی روبرو شده اند و انتظار می رود این مشکل در آینده تشدید شود.

الون ماسک که به علت اصرار بر ادامه فعالیت کارخانه تولید خودروی برقی تسلا در فریمونت در شرایط فعلی با انتقادهای گسترده ای روبرو بوده، مدعی شده این کارخانه می تواند در صورت تقاضای دولت برای تولید دستگاه های تنفس مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد.

پیش بینی ها حاکیست اگر تعداد افراد مبتلا به کرونا در آمریکا طی روزهای آینده افزایش یابد، نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی در این کشور تا بدان حد افزایش می یابد که سیستم بهداشت و درمان ایالات متحده را دچار چالشی جدی کند.

ماسک تولید دستگاه های تنفس مصنوعی را توسط تسلا کار دشواری ندانسته، ولی افزوده این کار به سرعت و به طور ناگهانی ممکن نیست و باید معین شود چه بیمارستان هایی به چنین دستگاهی نیاز دارند.

مدیر عامل تسلا چندی قبل به علت فشارهای شدید از کاهش تعداد کارکنان فعال در کارخانه فریمونت به 2500 خبر داده و افزوده بود که این افراد نیز در حین کار با فاصله کافی کار می کنند تا از انتقال احتمالی ویروس کرونا جلوگیری شود.

منبع: اقتصاد ایران

به "تسلا به دنبال حل مشکل کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا به دنبال حل مشکل کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید