ترامپ سه جنایتکار جنگی را عفو کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، رئیس جمهور آمریکا سه زندانی متهم به جنایت جنگی را که جرم دو تن از آن ها ثابت شده بود، عفو کرد.

ترامپ سه جنایتکار جنگی را عفو کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی آنلاین به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از اختیارات خود برای عفو سه نظامی آمریکایی متهم به جنایت جنگی در افغانستان و سوریه استفاده کرد.

به نوشته تارنمای واشنگتن اگزماینر، کلینت لورنس و متیو گلشتاین دو نظامی آمریکایی در افغانستان و ادوارد گالاگر عضو دیگر ارتش ایالات متحده در سوریه مشمول عفو ترامپ قرار گرفته اند.

لورنس در سال 2012 در افغانستان به نیروهای خود دستور داده بود با سلاح سنگین به سه غیرنظامی موتورسوار افغان شلیک نمایند. در اثر این اقدام، دو موتورسوار کشته و دیگری مجروح شدند.

این نظامی آمریکایی پس از محاکمه، مجرم شناخته شده و در حال گذراندن 19 سال حکم زندان خود بود، اما با عفو ترامپ از زندان آزاد شد.

گلشتاین دیگر نظامی آمریکایی متهم به کشتن یک عامل انتحاری طالبان در سال 2010 قرار بود ماه دیگر محاکمه گردد، اما این دستور رئیس جمهور آمریکا او را از ادامه محاکمه نجات داد.

او در سال 2011 به کشتن عامل طالبان اعتراف کرد، اما ارتش آمریکا پس از تحقیقات تبرئه و پفراینده اش را مختومه کرد. با این حال، گلشتاین در سال 2016 بار دیگر این موضوع را در مصاحبه ای با فاکس نیوز پیش کشید که منجر به بازگشایی پفراینده او در محاکم آمریکایی شد.

گالاگر سومین نظامی مورد عفو ترامپ، در مرکز پفراینده ای جنجالی قرار داشت. او متهم به قتل بود اما در نهایت در یک فقره عکس انداختن با جسد یک جنگجوی داعش گناهکار شناخته شد که در نهایت منجر به خلع درجه اش شد.

با عفو رئیس جمهور آمریکا، گالاگر درجه خلع شده خود را باز یافت.

دخالت ترامپ در محاکمه و محکومیت این نظامیان متهم به جنایت جنگی دو هفته پس از آن انجام می گردد که یکی از مجریان شبکه محافظه کار و حامی ترامپ فاکس اندفرندز از او درخواست عفو برای آن ها نموده بود.

  • لحظه تاثیرگذار فرایند علنی استیضاح ترامپ | حمله ترامپ به سفیر سابق در حین شهادت در کنگره
منبع: همشهری آنلاین

به "ترامپ سه جنایتکار جنگی را عفو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ سه جنایتکار جنگی را عفو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید