ترامپ: اگر مکزیک جلوی مهاجران را نگیرد، ارتش را به مرز اعزام می کنم

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، رئیس جمهور آمریکا که از زمان مبارزات انتخاباتی بارها بر لزوم ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید نموده، حالا در تازه ترین اظهارنظر درباره این موضوع از احتمال استقرار ارتش آمریکا در مشترک دو کشور اطلاع داد.

ترامپ: اگر مکزیک جلوی مهاجران را نگیرد، ارتش را به مرز اعزام می کنم

دونالد ترامپ در اولین اظهارنظر توئیتری صبح امروز پنجشنبه به وقت محلی واشنگتن، از مواضع دموکرات ها در موضوع مهاجرت و مرز جنوبی آمریکا به شدت انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا نوشت: به خاطر حمایت دموکرات ها از مرزهای باز و قوانین جاری و ضعیف مهاجرتی، من دارم حملات به رهبری حزب دموکرات به کشورمان را توسط گوآتمالا، هندوراس و السالوادور را مشاهده می کنم، رهبران این کشورها برای توقف سیل بزرگ ورود افراد از مکزیک به آمریکا کار خاصی نمی نمایند، افرادی که در بین آنها تعداد زیادی مجرم هم هستند.

ترامپ ادامه داد: من علاوه بر توقف پرداخت پول به این کشورها که به نظر می رسد عملا هیچ کنترلی روی مردمشان ندارند، باید به شدیدترین نحو از مکزیک بخواهم به این تهاجم سرانجام دهد و اگر قادر به این کار نیست، من ارتش آمریکا را فراخواهم خواند و مرز جنوبی مان را می بندم.

وی اضافه نمود: برای من به عنوان رئیس جمهور، تهاجم به کشور ما در مرز جنوبی مان از جمله سرازیر شدن عناصر مجرم و قاچاقچیان مواد مخدر بسیار مهم تر از تجارت یا توافق آمریکا، مکزیک و کانادا (USMCA) است. امیدوارم که این تهاجم به مرز شمالی آنها متوقف گردد. همه دموکرات ها در موضوع قوانین ضعیف کنونی مقصر هستند.

توافق آمریکا، مکزیک و کانادا (USMCA) بعد از جنجال های بسیار جایگزین توافق نفتا شده، نفتایی که ترامپ در مبارزات انتخاباتی سال 2016 و بعد از آغاز ریاست جمهوری همیشه از آن به عنوان بدترین توافق تجاری آمریکا یاد نموده بود.

این اولین باری نیست که رئیس جمهور آمریکا اظهارات تندی علیه قوانین موجود در زمینه مهاجرت مطرح نموده است. او بعد از آغاز به کار در مقام رئیس جمهور، سیاست های سخت گیرانه علیه مهاجران اتخاذ و بر لزوم ایجاد دیوار در مرز این کشور با مکزیک تاکید نموده است.

سیاست های ضد مهاجرتی دولت ترامپ از قبیل ممنوعیت ورود اتباع بعضی کشورهای اسلامی به همراه جداسازی اجباری فرزندان مهاجران از والدینشان با انتقادهای بین المللی روبرو شده است.

به رغم ادعاهای ترامپ علیه مکزیک، مقام های این همسایه جنوبی آمریکا همیشه اعلام نموده اند که تا حد امکان مانع از ورود غیرقانونی مهاجران و قاچاقچیان به آمریکا شده اند.

مقام های مکزیک از قبیل شخص رئیس جمهور، همچنین ادعاهای ترامپ درباره پرداخت هزینه ساخت دیوار مرزی در مرز مشترک توسط مکزیک را به شدت رد نموده اند.

منبع: انتخاب

به "ترامپ: اگر مکزیک جلوی مهاجران را نگیرد، ارتش را به مرز اعزام می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اگر مکزیک جلوی مهاجران را نگیرد، ارتش را به مرز اعزام می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید