برترین های دو و میدانی سال 2019 دنیا معرفی شدند

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، مراسم معرفی برترین های دو و میدانی دنیا در سال 2019 در موناکو برگزار گردید و الیود کیپچوگه و دلیله محمد عنوان برترین ها را به خود اختصاص دادند.

برترین های دو و میدانی سال 2019 دنیا معرفی شدند

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی به نقل از سایت فدراسیون دو و میدانی، کیپچوگه که سال گذشته نیز این عنوان را از آن خود نموده بود، آوریل امسال میلادی برای چهارمین بار در دوی ماراتن لندن به مقام قهرمانی رسید و سومین رکورد سریع دنیا را به نام خود ثبت کرد. البته این دونده کنیایی 35 ساله چندی قبل در شهر وین توانست دوی ماراتن را در کمتر از 2 ساعت تمام کند و یک رکورد جاودانه به نام خود به ثبت برساند، هر چند که این این رکورد به دلیل استفاده از نیروهای یاری، لیزر و … هرگز به ثبت رسمی نرسید.

همچنین دلیله محمد 29 ساله توانست در سال 2019 دو بار رکورد دوی 400 متر با مانع زنان را جابه جا کند. او نخستین رکوردشکنی را در ماه جولای و در مسابقات قهرمانی آمریکا با زمان 52.20 ثانیه انجام داد؛ رکوردی که از سال 2003 به بعد شکسته نشده بود. دومین رکوردشکنی نیز در مسابقات قهرمانی دنیا در دوحه بود که زمان 52.16 ثانیه را ثبت کرد و برای نخستین بار قهرمان دنیا شد. او همچنین توانست مدال طلای دوی 4 در 400 متر را نیز به خود اختصاص دهد.

در مراسم معرفی برترین های دو و میدانی دنیا در سال 2019 جوایز دیگری نیز توزیع شد. جایزه ستاره در حال رشد مردان به سلمون بارگا 19 ساله از اتیوپی رسید.

منبع: همشهری آنلاین

به "برترین های دو و میدانی سال 2019 دنیا معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین های دو و میدانی سال 2019 دنیا معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید