بانک ملت: کلا 91 میلیون یورو غرامت گرفتیم

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، بانک ملت با رد دریافت 1.25 میلیارد پوند غرامت از دولت انگلیس گفت کل مبلغ دریافتی از خزانه داری انگلیس حدود 91 میلیون یورو بوده است.

بانک ملت: کلا 91 میلیون یورو غرامت گرفتیم

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ خاتون شرقی، بانک ملت طی اطلاعیه ای که در سایت کدال منتشر شده اظهار داشت: کل مبلغ دریافتی بانک ملت از دولت انگلیس حدود 91 میلیون یورو بوده است. این در حالی است که روز گذشته روزنامه انگلیسی تایمز از پرداخت خسارت 1.25 میلیارد پوندی انگلیس به بانک ملت ایران خبر داده بود.

این بانک در سال 2009 با مراجعه به دادگاهی در انگلیس از لندن به دلیل وضع تحریم ها و ممانعت از دسترسی خود به بخش اقتصادی انگلیس شکایت کرده بود. دیوان عالی انگلیس در حکمی وضع تحریم ها علیه این بانک ایرانی را غیرقانونی دانسته است.

این بانک خواهان خسارت 3.2 میلیارد پوندی شده بود که بنا بر اطلاعیه اخیر طی توافق با وزارت خزانه داری انگلیس، به دریافت رقم حدود 91 میلیون یورو رضایت داده است.

در این اطلاعیه آمده است:

پیرو شایعات منتشر شده در فضای مجازی در روز های اخیر در مورد مبلغ دریافتی بانک ملت از وزارت خزانه داری انگلیس، به استحضار سهامداران محترم و فعالان بازار سرمایه می رساند کل مبلغ توافق شده توسط این بانک وصول شده و با آخرین نرخ تسعیر ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (هر یورو 85000 ریال) درآمدی بالغ بر 7764980 میلیون ریال عاید این بانک کرده است؛ لذا کلیه مبالغ اعلام شده در رسانه های مجازی مغایر با مبلغ فوق، از سوی این بانک تکذیب می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بانک ملت: کلا 91 میلیون یورو غرامت گرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ملت: کلا 91 میلیون یورو غرامت گرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید