بانک جهانی اقدامات پاکستان برای حل بحران مالی را مثبت ارزیابی کرد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، بانک جهانی با پیش بینی وضعیت آینده مالی در پاکستان گفت: اقدامات اسلام آباد منجر به خروج از بحران مالی خواهد شد.

بانک جهانی اقدامات پاکستان برای حل بحران مالی را مثبت ارزیابی کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ خاتون شرقی به نقل از داون نیوز، بانک جهانی ضمن انتشار گزارشی در مورد پاکستان اظهار داشت: اقدامات دولت اسلام آباد منجر به خروج پاکستان از بحران مالی موجود می گردد.

طبق این گزارش، وضعیت نابسامان مالی پاکستان رفته رفته در حال بهتر شدن است و به زودی نرخ رشد در پاکستان به 4 درصد خواهد رسید.

افزایش ذخایر ارزی پاکستان از حدود 16میلیارد و 480 میلیون دلار به 17 میلیارد و 870 میلیون دلار یکی دیگر از مواردی است که مورد توجه بانک جهانی قرار گرفته است.

این در حالی است که دیگر کشورهای آسیای جنوبی هم طی یک سال اخیر از لحاظ مالی پیشرفت داشته اند و نرخ رشد در بعضی کشورها به 7 درصد رسیده است.

بانک جهانی تاکید نموده است: کم شدن ارزش روپیه پاکستان مقابل دلار آمریکا باعث ایجاد بعضی مسائل مالی در بازار پاکستان به خصوص گرانی های افسار گسیخته شد.

حل مسائل مالی یکی از مهم ترین وعده های انتخاباتی عمران خان تلقی می گردد ولی او پس از روی کار آمدن متوجه زخم های کهنه ای شد که دهان باز نموده و بازار را به چالش کشیدند.

دولت حزب تحریک انصاف معتقد است طی ماه های آینده وضعیت مالی پاکستان بهتر می گردد و اسلام آباد از بحران خارج خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بانک جهانی اقدامات پاکستان برای حل بحران مالی را مثبت ارزیابی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک جهانی اقدامات پاکستان برای حل بحران مالی را مثبت ارزیابی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید