اکران فیلم پرحاشیه کیانوش عیاری از اول آبان

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، فیلم خانه پدری کیانوش عیاری پس از نزدیک به یک دهه از اول آبان ماه اکران می گردد.

اکران فیلم پرحاشیه کیانوش عیاری از اول آبان

ایسنا نوشت: غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش با تایید این مطلب به ایسنا گفت: این فیلم پیش تر هم در برنامه اکران بود و قرار است از چهارشنبه یکم ابان ماه در سینماهای کشور اکران گردد.

اصلاحاتی جزئی در این فیلم صورت گرفته و با رده بندی سنی بالای 15 سال اکران خواهد شد.

ماجرای خانه پدری در یک خانه قدیمی رخ می دهد که داستانی را از اواخر دوره قاجار تا اواخر دهه 70 در چند اپیزود روایت می نماید.

این فیلم چند سال قبل به دلیل وجود یک صحنه خشن با مشکلاتی در اکران روبرو و در روز اول اکران عمومی از پرده پایین کشیده شد. پیش از این هم مجوز نمایش ان در سینماهای هنر و تجربه صادر شده بود که با مخالفت عیاری همراه بود. اما الان با توجه به رده بندی سنی و اصلاح از این هفته در سینماها به نمایش درخواهد آمد.

در این فیلم ناصر هاشمی (نقش جوانی) و مهدی هاشمی (نقش میانسالی و پیری) شخصیت اصلی این فیلم با نام محتشم را که روایت زندگی اش از پانزده تا هشتاد سالگی به تصویر کشیده شده است بازی می نمایند.

خانه پدری برنده تندیس بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی از هشتمین جشن انجمن منتقدان سینمایی است که با وجود داشتن پروانه نمایش فقط یک روز در گروه هنر و تجربه در تهران اکران و بعد از پرده پایین کشیده شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اکران فیلم پرحاشیه کیانوش عیاری از اول آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران فیلم پرحاشیه کیانوش عیاری از اول آبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید