انفجار در منطقه دیپلماتیک کابل، عکس

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، فارس نوشت: سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: 16 نفر در حمله طالبان به منطقه دیپلماتیک کابل کشته و 119 تن دیگر زخمی شدند.

انفجار در منطقه دیپلماتیک کابل، عکس

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام نمود در حمله انتحاری نیمه شب گذشته در منطقه دیپلماتیک کابل، 16 نفر کشته و 119 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته وی، این حمله حوالی ساعت 10 شب گذشته و بر اثر انفجار یک تراکتور اتفاق افتاده است.

پس از وقوع این حمله انتحاری، بلافاصله نیروهای ویژه پلیس در منطقه حضور یافته و 5 تن از اعضای طالبان را که در این منطقه مخفی و قصد حمله به کارکنان منطقه گرین ویلج (منطقه سبز کابل) را داشتند از پای در آوردند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان تاکید نمود در این حادثه 400 نفر توسط نیروهای امنیتی از منطقه نجات داده شدند.

گروه طالبان نیز این حمله را برعهده گرفته است.

بر اساس گزارش ها، شدت انفجار به حدی بود که صدای آن در بیشتر بخش های پایتخت شنیده شده و شیشه های ساختمان ها تا چند کیلومتری محل رویداد فرو ریخت.

همچنین شدت انفجار به حدی بود که ده ها منزل مسکونی نیر تخریب شد.

شاهدان نیز گفتند که صدای تیراندازی در این منطقه شنیده می شد و نیروهای ویژه پلیس منطقه را برای عبور و مرور تا چندین ساعت بسته بودند.

این در حالی است که در بیست و چهارم دی ماه سال گذشته نیز به این منطقه با یک خودروی بمب گذاری شده حمله شده بود که در اثر آن، چهار تن کشته و بیش از نود تن دیگر زخمی شده بودند.

این در حالی است که طی هفته گذشته طالبان همزمان با احتمال توافق با آمریکا حملات خود را در سرتاسر افغانستان تشدید نموده و به چندین شهر این کشور از جمله قندوز و بغلان حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شدند.

زلمی خلیلزاد نماینده دولت آمریکا در امور افغانستان اعلام نموده است که طی ماه های آینده و به صورت مشروط واشنگتن 5 پایگاه نظامی خود را از افغانستان خارج خواهد نمود.

23310

منبع: خبرآنلاین

به "انفجار در منطقه دیپلماتیک کابل، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار در منطقه دیپلماتیک کابل، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید