اسپری آبگریز کننده کاشی و سرامیک به بازار رسید

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از 4 سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می کند.

اسپری آبگریز کننده کاشی و سرامیک به بازار رسید

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده، نانوکلوئید ایجادکننده پوشش آبگریز روی سطوح کاشی و سرامیک است.

از آنجایی که جذب آب توسط انواع مصالح ساختمانی می تواند معایب بسیاری در پی داشته باشد این محصول تولید شده است. با توجه به نوع و کاربرد ماده مورد نظر، کاهش خواص مکانیکی و عملکردی و تأثیر بر ظاهر مصالح و سازه از جمله این عیوب بشمار می رود.

ایجاد پوشش های ضد آب روی انواع مصالح ساختمانی از تجمع بیش از حد آب روی سطح آن ها کاسته و اثرات مطلوبی در زیبایی و کارآیی آن ها خواهد داشت. این اثرات در مورد سطوح کاشی و سرامیک نیز بروز کرده و از ایجاد لکه ناشی از خشک شدن قطرات آب جلوگیری می کند.

اخیراً ارائه محصولاتی بر پایه فناوری نانو در این حوزه گسترش قابل توجهی یافته است. این محصول اکنون در بازار موجود بوده و تاییدیه نانو مقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو دریافت کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اسپری آبگریز کننده کاشی و سرامیک به بازار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپری آبگریز کننده کاشی و سرامیک به بازار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید