ارسال پیشنهاد اعتبارات جبران خسارات ناشی از حوادث در ده استان به هیأت وزیران

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: به منظور جبران خسارات ناشی از حوادث اخیر در کشور، پیشنهاد اعتبارات جبران خسارات ناشی از حوادث در ده استان به هیأت وزیران ارسال شد.

ارسال پیشنهاد اعتبارات جبران خسارات ناشی از حوادث در ده استان به هیأت وزیران

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره جبران خسارات ناشی از سیل های اخیر در کشورگفت: با اشاره به بارندگی های شدید و وقوع سیل های اخیر در شهرستان های استان گلستان، مازندران، خراسان شاقتصادی، فارس و سایر استانها خساراتی به اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی وارد شده است.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: با عنایت به آنالیز های بعمل آمده و به استناد بند (م) ماده 28 قانون الحاق بعضی مواد به قانون تنظیم بخشی ازمقررات اقتصادی دولت (مصوب اسفند 93) به منظور جبران خسارات ناشی از حوادث مزبور، اعتبارات مورد احتیاج به منظور جبران خسارات به هیأت محترم وزیران ارسال شد.

نجار تاکید نمود: پس از تصویب، این اعتبارات در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران استان های حادثه دیده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می گیرد تا با رعایت ضوابط و مقررات و با نظارت سازمان مدیریت بحران کشور هزینه شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور توضیح داد: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای به منظور بازسازی تاسیسات زیربنایی برای ده استان شامل گلستان، مازندران، خراسان شاقتصادی، فارس، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه پیشنهاد شده است.

نجار به اعتبارات هزینه ای و تسهیلات کم بهره برای بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده استان های گلستان و مازندران اشاره نمود و گفت: اعتبارات هزینه ای بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی استان های گلستان و مازندران نیز در نظر گرفته شده است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، وی تاکید نمود: با توجه به گستردگی مناطق آسیب دیده و حجم وسیع خسارات، مبالغ پیشنهادی بصورت علی الحساب بوده و پس از ارزیابی دقیق قابل اصلاح می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارسال پیشنهاد اعتبارات جبران خسارات ناشی از حوادث در ده استان به هیأت وزیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال پیشنهاد اعتبارات جبران خسارات ناشی از حوادث در ده استان به هیأت وزیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید