ارتباط چاقی با کاهش آنتی بادی روده

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، پزشکان بر این باورند که چاقی با از بین رفتن آنتی بادی روده و افزایش مقاومت به انسولین مرتبط است.

ارتباط چاقی با کاهش آنتی بادی روده

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، یافته ها نشان می دهد گزینه های غذایی افراد می تواند بر سیستم ایمنی آنان اثر گذاشته و آنان را در برابر خطر ابتلا به بیماری دیابت آسیب پذیر سازد. چاقی می تواند آنتی بادی های موسوم به ایمنوگلوبولین A را مجبور سازد تا به بافت های معده نفوذ نموده که به التهاب منجر می گردد. در این شرایط بدن در معرض خطر مقاومت به انسولین قرار می گیرد.

یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه تورنتو گفت: ایمنوگلوبولین A به طور طبیعی در بدن فراوری می گردد و برای تنظیم باکتری های موجود در روده حیاتی هستند. این آنتی بادی همچون مکانیزم دفاعی عمل نموده و به خنثی ساختن باکتری های خطرناکی که از تغییرات محیطی همچون رژیم غذایی پرچرب سود می برند، یاری می نماید.

در این آنالیز محققان کانادایی تعدادی موش با میزان سطح پایین آنتی بادی ایمنوگلوبولین A و تعدادی موش با میزان طبیعی از این آنتی بادی را برای مدت 14 هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه کردند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان مشاهده کردند موش هایی که با کمبود این آنتی بادی روبرو بودند در مقایسه با گروه دیگر در این بازه زمانی به مقاومت انسولینی مبتلا شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارتباط چاقی با کاهش آنتی بادی روده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط چاقی با کاهش آنتی بادی روده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید