آتلانتیک: کاخ سفید در اختیار یک گانگستر است

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، نشریه آتلانتیک با اشاره به قانون شکنی های مداوم رئیس جمهور آمریکا، نوشته است که کاخ سفید اکنون در اختیار یک گانگستر است.

آتلانتیک: کاخ سفید در اختیار یک گانگستر است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خاتون شرقی، نشریه آتلانتیک روز شنبه در گزارشی در خصوص قانون شکنی های مکرر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، وی را یک گانگستر توصیف نموده است.

دیوید فروم نویسنده این گزارش که خود زمانی نویسنده سخنرانی های جورج بوش پسر، رئیس جمهور اسبق و جمهوری خواه آمریکا، بوده، در این گزارش به توییت های روزهای اخیر ترامپ اشاره نموده که در آن ها بر خلاف قانون، به هویت افشاگر پرونده اوکراین گیت، اشاره شده است.

ترامپ در پرونده ای که به اوکراین گیت معروف شده، متهم است که رئیس جمهور اوکراین را برای پیشبرد تحقیقات علیه فرزند جو بایدن یکی از نامزدهای پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا، تحت فشار قرار داده است. دموکرات ها با بیان اینکه ترامپ کوشش نموده از اختیارات خود برای نفع شخصی استفاده کند، وی را استیضاح نموده اند.

ترامپ در توییت های روزهای اخیر خود اریک چاراملا از کارمندان آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) را به عنوان افشاگر پرونده اوکراین گیت معرفی نموده است. این نام از هفته ها پیش در محافل غیررسمی و حساب های کاربری هوادار ترامپ مطرح شده بود. (جزئیات بیشتر)

بر اساس قوانین آمریکا، فاش کردن نام یک افشاگر دولتی، دستکم به صورت تلویحی غیرقانونی است و به همین جهت ترامپ با وجود موضع گیرهای تند علیه این فرد، تا به امروز نام او را به صراحت عنوان ننموده بود. آتلانتیک نوشته است: اما حالا این خط قرمز نقض شده است.

فروم در ادامه نوشته است که حتی اگر قانون تصریحی هم در خصوص ممنوعیت افشای هویت افشاگر نداشته باشد، اما آنچه که قانون ممنوع نموده، تلافی جویی علیه یک افشاگر است. و این کارزار هماهنگ که متحدان رئیس جمهور و خود رئیس جمهور [برای] بدنام کردن [افشاگر] به راه انداخته اند، قطعا با هر تعریف معقولی مصداق تلافی جویی است.

علاوه بر این، هرچند این فرد همچنان در استخدام سیا است و از کار خود برکنار نشده، اما وی از زمان افشاگری دائما در معرض تهدید به مرگ قرار داشته، از جمله دستکم به صورت تلویحی از سوی خود رئیس جمهور.

بر اساس این گزارش، ترامپ تابستان سال جاری در نشستی در نیویورک در خصوص این افشاگر گفته است: این آدم هرگز آن گزارش [درباره تماس با رئیس جمهور اوکراین] را ندید، هرگز آن تماس را ندید، هرگز آن تماس را ندید. یک چیزی شنیده و تصمیم گرفته است. او یا هرکس دیگری که دیده، آن ها تقریبا جاسوس هستند. می خواهم بدانم که آن فرد کیست، آن فردی که این اطلاعات را به افشاگر داده کیست؟ چون او تقریبا یک جاسوس است. می دانید آن قدیم ترها که باهوش بودیم با این ها چه می کردیم؟ درسته؟ جاسوس ها و خیانت. ما قبلا طور دیگری با این ها رفتار می کردیم.

فروم با بیان اینکه توییت های روزهای اخیر ترامپ از عدم ثبات روانی او حکایت دارد، نوشته است که رئیس جمهور آمریکا حتی توصیه های وکلایش را نیز نادیده می گیرد و هویت افشاگر را فاش می نماید. حامیان وی در دفاع از او گفته اند که ترامپ دارد با مشت به مشت پاسخ می دهد، اما همین استدلال خود نشان می دهد که ترامپ در حال تلافی جویی است.

آتلانتیک در ادامه ترامپ را به قانون شکنی های مکرر متهم نموده و نوشته است که رفتار ترامپ معادل قانون شکنی بیشتر برای تنبیه افشای قانون شکنی های پیشین او بوده است.

در خاتمه این یادداشت آمده است: دونالد ترامپ به هیچ قانونی پایبند نخواهد بود، حتی وقتی لو می رود. او مصر و مصمم به قانون شکنی دوباره است، از جمله به تنبیه کردن افرادی که می خواهند قوانین را اجرا نمایند. او رئیس جمهوری با طرز فکر گانگستری است و تا زمانی که او در قدرت باشد، ما با یک کاخ سفید گانگستری روبرو خواهیم بود.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "آتلانتیک: کاخ سفید در اختیار یک گانگستر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتلانتیک: کاخ سفید در اختیار یک گانگستر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید