آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری در هیأت امنای دانشگاه آزاد تصویب نهایی شد

به گزارش وبلاگ خاتون شرقی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد از تصویب نهایی آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری شامل صندوق خطرپذیر ستارگان و صندوق فناوری توسط هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.

آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری در هیأت امنای دانشگاه آزاد تصویب نهایی شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ خاتون شرقی به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد، با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، گفت: امیدوارم مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بتواند در گام دوم انقلاب بسیار بهتر از 40 سال اول به توسعه و رشد انقلاب و کشور یاری کند.

وی با بیان اینکه 16 آذر یک مناسبت مبارک برای دانشگاه آزاد اسلامی به حساب می آید، گفت: با حمایت های ویژه هیأت امنا، هیأت رئیسه و شورای دانشگاه آزاد اسلامی، آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری شامل صندوق خطرپذیر ستارگان و صندوق فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای دانشگاه به تصویب نهایی رسید.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اضافه نمود: هوشمندی و آینده نگری هیأت امنا و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی باعث شد که در رویکرد آموزش عالی دانشگاه تغییر جدی انجام شده و از دانشگاه نسل یک و دو به سمت دانشگاه اسلامی حرکت کنیم.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه دانشگاه اسلامی دارای کارکرد های خاص خود است که ویژگی های دانشگاه نسل سوم و چهارم را در بر می گیرد، گفت: نقطه شروع این هوشمندی و تغییر رویکرد جدی تشکیل معاونت مستقل تحقیقات، فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی بود. معاونتی که به صورت اختصاصی و مستقل در حوزه فناوری، نوآوری، تبدیل علم به ثروت و محصول فعالیت می نماید، یک امر بسیار مبارک است که از شش ماه پیش رخ داد.

وی تاکید نمود: پس از ایجاد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری بازدید های گسترده ای در سطح کشور انجام شد، همچنین بازخورد های زیادی از موانع و مشکلاتی که در راه توسعه فناوری و تجاری سازی محصولات پیش روی دانشگاه بود، بدست آمد و محصول این بازخوردها، افکار صاحب نظران و مشاوره اهل فن در این حوزه منجر به ایجاد آئین نامه بازار فناوری و سرا های نوآوری شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد با اشاره به آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری گفت: این آئین نامه بسیار روان و با آزادی عمل در چارچوب قوانین دانشگاه طی دو ماه گذشته تهیه شد و به هیأت امنای دانشگاه ارسال شد و امروز با حمایت و پشتیبانی ارزشمند هیأت امنای دانشگاه به تصویب نهایی رسید.

دهقانی فیروزآبادی اضافه نمود: این آئین نامه که شامل صدور مجوز تشکیل صندوق VC یا صندوق خطرپذیر فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است، بسیار حائز اهمیت است، چرا که این صندوق بیش از 200 میلیارد تومان سرمایه اولیه برای حمایت از فناوران دانشگاه دارد. همچنین حضور دانشگاه آزاد اسلامی در فراصندوق ستارگان که یک صندوق ملی خطرپذیر است، نیز در این آئین نامه پیش بینی شده است. ظرفیت شروع هزار میلیاردتومانی برای این کار، ظرفیت بسیار بالایی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی، سرمایه ریالی دانشگاه نیست، گفت: سرمایه اصلی دانشگاه، وجود اساتید و دانشجویانی است که به شدت به حوزه فناوری و فراوری ثروت علاقه مند هستند. یکی دیگر از سرمایه های اصلی دانشگاه زیرساخت ها، ساختمان ها، تجهیزات آزمایشگاهی و همه اجزایی است که می تواند به هر شرکت دانش بنیان یاری کند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: یکی دیگر از دارایی های دانشگاه آزاد اسلامی پراکندگی و نفوذ این دانشگاه در بدنه مردم و دولت است. طبق آمار های غیررسمی که وجود دارد، بین 60 الی 70 درصد کارکنان دولت و شرکت های خصوصی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به سرمایه دیگر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این سرمایه که می تواند به عنوان متصل کننده سرمایه های دیگر به کار رود، وجود صندوق خطرپذیر فناوری در دانشگاه است که با تصویب نهایی آن هر چه سریعتر اقدامات دانشگاه برای عملیاتی کردن اهداف صندوق شروع خواهد شد.

تصویب آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری نقطه عطفی در حرکت دانشگاه آزاد به سمت دانشگاه اسلامی

وی با بیان اینکه باید قدردان حمایت ویژه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای تصویب نهایی آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری باشیم، گفت: این حرکت نقطه عطفی در حرکت رسمی و قانونی دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه اسلامی است. 16 آذر امسال یک برگ دیگری از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی که باید به تقویم دانشگاه اضافه گردد، چرا که می تواند باعث تحول در آموزش عالی گردد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد با حرکت جدی که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پیشرو در کشور شروع نموده است، در چند سال آینده چشمه های درخشانی از جوشش فناوری و فراوری ثروت دانش بنیان در کشور مشاهده کنیم.

وی اظهار داشت: از همه خانواده دانشگاه آزاد اسلامی می خواهم تا با حمایت خاص و ویژه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی کمربند های همت خود را بسته و در حوزه فناوری و نوآوری و فراوری ثروت از علم تمام کوشش خود را به کار برند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری در هیأت امنای دانشگاه آزاد تصویب نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئین نامه جامع بازار فناوری و سرا های نوآوری در هیأت امنای دانشگاه آزاد تصویب نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید